Przejdź do głównej zawartości

PRUSICE BIEGAJĄ W DOŻYNKOWEJ SCENERII

W niedzielny poranek (27-08-2017) odbył się kolejny, ósmy bieg w ramach tegorocznego cyklu Prusice Biegają. To kolejny dowód na to, że powoli zbliżamy się do końca sezonu biegowego w tym roku. Oj, chyba trochę rozpędziłem się z moją tezą.
Jak zawsze Prusice przywitały zawodników miłą atmosferą i sprawną obsługą w biurze zawodów. Pogoda była prawie idealna nie licząc wiatru, który szczególnie w dwóch miejscach na trasie sprawiał kłopoty biegaczom.
Tym razem na wszystkich uczestników zawodów czekała mała niespodzianka jaką była dożynkowa dekoracja Pietrowic Małych, wioski położonej za rogatkami Prusic, przez którą przebiega trasa biegu. Wzdłuż drogi było rozstawionych kilkanaście słomianych figur oraz rozwieszone transparenty zachęcające mieszkańców do udziału w lokalnej uroczystości. Mogliśmy podziwiać kukły, były tu Damy, Wieśniaczki i Chłopi w różnokolorowych strojach oraz iście ekwilibrystycznych pozach. Ponadto mieszkańcy przygotowali kilka ciekawych stoisk z płodami rolnymi. Dzięki takiej „artystycznej” oprawie udało się uniknąć monotonii i znużenia ciągłym bieganiem po tej samej trasie.
5-kilometrową trasę pokonałem w czasie 23:58. Doskonale zdaję sobie sprawę, że jest to jeden z elementów przygotowań do tegorocznego SILESIA Marathon w Katowicach. Na tym etapie pracuję nad siłą/mocą biegową, która mam nadzieję zapewni mi sukces podczas maratonu.
RAFAŁ :)

Fot. Prusice Biegają

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasimistrzowie.pl, czyli sportowa platforma z potencjałem!

Ostatnio mieliśmy okazję poznać Agatę Tchórz, jedną z inicjatorek projektu Nasimistrzowie.pl. Jest to multimedialna, profesjonalna platforma internetowa, której głównym celem jest ożywienie rynku umów sponsorskich i ułatwienie relacji sportowiec - sponsor. Według nas to świetna inicjatywa, dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam ten projekt. Zapraszamy do przeczytania i wsparcia Nasimistrzowie.pl (klik → http://nasimistrzowie.pl/)

1) W jakim celu powstała/funkcjonuje firma i jakie potrzeby rynku/konsumentów zabezpiecza? Misja: Zbliżenie 3 podmiotów: kibiców, sportowców i sponsorów. Ułatwienie sportowcom pozyskanie Sponsora a Sponsorom wybór sportowca, który stanie się ‘twarzą” firmy.
Cele Główne: Jednoczenie środowiska sportowego Budowanie rynku marketingu sportowego Ukazanie głosu sportowców w ważnych dla nich sprawach istotnego dla kibiców Stworzenie zasad współpracy na linii zawodnik-sponsor; połączenie zawodników ze sponsorami na zasadzie obopólnego wsparcia, dzięki czemu obie strony będą …

ASIA JAKO REPORTERKA - SONDA - JAK WAŻNY JEST SPORT!

Kolejny krok w stronę marzeń zrobiony! Zawsze oprócz pisania chciałam spróbować swoich sił przed kamerą. Ostatnio dostałam taką właśnie szansę w pracy. Razem ze Sportowym Wrocławiem przeprowadziliśmy sondę uliczną na temat ich zainteresowań sportowych mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Ich odpowiedzi i mój występ znajdziecie w wideo "Wrocławianie wiedzą najlepiej... jak ważny jest sport!" Link poniżej, zapraszam!  Asia :)
https://sportowywroclaw.pl/wroclawianie-wiedza-najlepiej/wroclawianie-wiedza-najlepiej-jak-wazny-jest-sport-wideo-2/
Fot. Sportowy Wrocław

BLOG PO PRZERWIE - Z NADZIEJAMI W NOWY ROK

Przychodzi taki czas w naszym życiu, kiedy w ciszy należy spędzić lub przeczekać trudne chwile, które stają się znienacka udziałem każdego z nas. Tym samym RozbieganaRodzinka starała się realizować swoją pasję sportową odpuszczając pisanie na blogu. Czasami tak jest łatwiej. Tak jak wcześniej napisałem, nie zaniedbywaliśmy naszej sportowej pasji. Największy trud i wysiłek był udziałem Asi, natomiast ja z Iwoną staraliśmy się wypełnić wolny czas sportem w miarę naszych możliwości. Dzięki temu startowaliśmy w parkrunach, Biegu z Okazji Dnia Podchorążego, Biegu w Poszukiwaniu Św. Mikołaja w Prusicach, Karłowickiej Pętelce i Biegu Sylwestrowym w Jelczu-Laskowicach.
Sukces w Biegu Podchorążego!
Efekty naszych startów są różnorodne. Asia dzięki wytężonym treningom za każdym razem stawała na podium, czy to w klasyfikacji OPEN, czy też w kategorii wiekowej. Iwona wzięła na swoje barki ideę rozpropagowania uczestnictwa zawodników nordic walking w cotygodniowym parkrunie. Ja natomiast biorę udział…