Przejdź do głównej zawartości

Liga Biegowa - dla tych co lubią rywalizację

Jakiś czas temu pisałam Dlaczego warto wspólnie trenować? Przedstawiłam tam plusy ćwiczeń w parach. Myślę, że warto tam dodać jeszcze jeden punkt RYWALIZACJA. Ostatnio powstała ciekawa inicjatywa, czyli LIGA BIEGOWA.

 
Co to jest Liga Biegowa oraz jak działa?
Jest to nowy, darmowy portal zrzeszający biegaczy. Zawodnicy rejestrują się na stronie, gdzie porównują swoje wyniki indywidualne i drużynowe ( można stworzyć swój team lub dołączyć do już istniejącej). Wyniki biegów na dystansach: 5, 10, półmaraton, maraton są punktowane i obliczane na podstawie kalkulatora dostępnego na stronie (kalkulator). Im szybciej pobiegniesz tym więcej punktów zdobędziesz. Wyniki są sumowane i tak powstaje ranking. Co należy robić? Po prostu biegać :)
 
 
Gdzie i jak się zarejestrować?
Wejdź na stronę http://www.ligabiegowa.pl/ i zarejestruj się. Po rejestracji i potwierdzeniu mailowym musimy czekać aż zaczną spływać prośby o potwierdzenie naszych wyników w tegorocznych biegach. Od tego momentu możemy już zająć się porównywaniem i planowaniem kolejnych startów.
 
Czas trwania
Rywalizacja trwa przez cały rok. Po zakończeniu sezonu punkty są zerowane, a zwycięzcy otrzymują nagrody :) O nagrodach przeczytasz tutaj: nagrody
 
Rafał z Rodzinka Biega w Lidze Biegowej
Tato Rafał rywalizuje już na portalu Liga Biegowa. Jest w drużynie „SKY TOWER” - tutaj możecie odwiedzić ich profil: DRUŻYNA - SKY TOWER. W Polsce zajmują 9 miejsce, a w województwie Dolnośląskim 1 !


 

 
Tata chętnie rywalizuje w lidze biegowej i was też do tego zachęca. Fajna zabawa ! :)

Komentarze

 1. Z opisu przypomina mi to trochę rywalizacje na endomondo. Ja nie jestem zwolennikiem takich zabaw, ale wierzę, że niektórych może to dodatkowo motywować. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że różni się to od aplikacji Endomondo. Tutaj liczą się tylko starty w zawodach, czyli uzyskany czas/wynik jest przeliczany na punkty. Im szybciej się pobiegnie tym więcej punktów się zdobędzie. :)

   Oczywiście każdy ma swój rodzaj motywacji. Jedni lubią adrenalinę związaną z rywalizacją, inni nie.

   Pozdrawiam, Asia :)

   Usuń
 2. też się zapisałam do ligi biegowej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miłej "rywalizacji" i powodzenia w lidze biegowej :)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Liga Biegowa to nie aplikacja, a platforma internetowa. Ma kilka cech wspólnych z Endomondo. Tutaj jednak liczą się tylko starty w zawodach, czyli uzyskany czas/wynik jest przeliczany na punkty. Im szybciej się pobiegnie tym więcej punktów się zdobędzie.
   PS. Dzięki temu nasze starty na zawodach mają więcej korzyści. Możemy się kontrolować, porównywać z innymi biegaczami, a przy okazji zdobywać punkty. :) Tworzymy też drużyny ( w tym wypadku cała team pracuje na wynik drużyny ) - jest to dobra forma motywacji !

   Pozdrawiam, Asia :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

ASIA JAKO REPORTERKA - SONDA - JAK WAŻNY JEST SPORT!

Kolejny krok w stronę marzeń zrobiony! Zawsze oprócz pisania chciałam spróbować swoich sił przed kamerą. Ostatnio dostałam taką właśnie szansę w pracy. Razem ze Sportowym Wrocławiem przeprowadziliśmy sondę uliczną na temat ich zainteresowań sportowych mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Ich odpowiedzi i mój występ znajdziecie w wideo "Wrocławianie wiedzą najlepiej... jak ważny jest sport!" Link poniżej, zapraszam!  Asia :)
https://sportowywroclaw.pl/wroclawianie-wiedza-najlepiej/wroclawianie-wiedza-najlepiej-jak-wazny-jest-sport-wideo-2/
Fot. Sportowy Wrocław

Jak udekorować pokój biegacza? Kilka inspiracji i pomysłów! + ŻYCZENIA

Jestem osobą, która lubi pokazywać swoje osiągnięcia. Jest to dla mnie pewna forma motywacji. Dzięki temu wiem, że moja ciężka praca i treningi nie idą na marne. Moja kolekcja medali i pucharów stale się powiększa. Co mnie bardzo cieszy. Wszystko ułożone jest w widocznym miejscu na regałach i wieszakach. Ostatnio natknęłam się na zdjęcie nietypowej choinki złożonej z numerków startowych. Postanowiłam, że napiszę post o inspiracjach lub pomysłach jak udekorować pokój biegacza i jego osiągnięcia. Większość zdjęć znalazłam w internecie. 

Autorzy zdjęcia: Julia, Sebastian Kapela
Na zdjęciu Ryszard Kałaczyński, który przebiegł 366 maratonów w 366 dni Fot. Daniel Frymark
źródło: internet
źródło: internet
źródło: internet
Źródło:Napieramy.pl
Źródło:Napieramy.pl
Źródło: zabiegani.tv
My również ubraliśmy naszą choinkę w stylu zabieganej rodzinki. Oprócz standardowych lampek i światełek znalazły się też medale ;) Z okazji świąt Bożego Narodzenia RodzinkaBiega życzy wszystkim wesołych, spokojnych i rodzinn…

SYLWESTER 2016 – TANECZNIE I NA SPORTOWO

Sylwester 2016 r. był wyjątkowy dla naszej Rozbieganej Rodzinki. Po raz pierwszy od kilku lat ten wyjątkowy dzień wypadł w sobotę, dzięki czemu nie było problemów na linii praca – zawody sportowe. Do wyboru były 2 imprezy biegowe, obydwie o dystansie 10 km: w Trzebnicy i Jelczu-Laskowicach. Po krótkim namyśle wybraliśmy Jelcz-Laskowice, z dwóch powodów: po pierwsze opłata startowa była niższa, po drugie limit zawodników był dużo niższy od zawodów w Trzebnicy. Od pewnego czasu jesteśmy zwolennikami bardziej kameralnych zawodów. Choć i tak ogólna liczba startujących zawodników przekroczyła 650 osób. Joasia i Rafał jak zawsze pobiegli, natomiast Iwona rywalizowała w Nordic Walking na dystansie 5 km. Sylwestrowy poranek powitał nas ujemną temperaturą i świeżą warstwą śniegu. Mimo wszystko ruszyliśmy do Jelcza w dobrych nastrojach i z pozytywnym nastawieniem. Biuro zawodów działało bez zarzutu, natomiast w holu Centrum Sportu i Rekreacji przybywało coraz więcej znajomych biegaczy. Przy…