Przejdź do głównej zawartości

III URODZINY PARKRUN WROCŁAW

Parkrun to cotygodniowe, bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu. W sobotę wrocławscy biegacze świętowali 3 urodziny Parkrun Wrocław.


Inicjatywa biegu narodziła się w Wielkiej Brytanii. Polska dołączyła do niej w październiku 2011 roku. Parkrun to doskonała okazja do sprawdzenia swoich możliwości lub uzupełnienia planu treningowego. Celem jest zachęcenie wszystkich do wspólnej, regularnej aktywności fizycznej. Zawodnicy biegają dla własnej satysfakcji, dowolnym tempem. Parkrun przeznaczony jest dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek. Biegacze spotykają się cyklicznie w każdą sobotę o 9:00. We Wrocławiu start i meta są zlokalizowane na wałach koło Jazu i Wyspy Opatowickiej.  Trasa biegu to korona wałów między Jazem Opatowickim a Mostem Zwierzynieckim.

Każdy bieg z cyklu parkrun odbywa się dzięki zaangażowaniu oraz wsparciu ze strony wolontariuszy. Wykonują oni różne zadania: pomiar czasu, zapisywanie wyników, pomoc uczestnikom na trasie oraz dokumentacja fotograficzna.

Więcej na temat PARKRUN przeczytacie w naszym poprzednim poście: PARKRUN-kontroluj się przez cały rok

Biegacze zaczęli świętowanie trzecich urodzin od pokonania 5km. Następnie zostały rozdane nagrody. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Dariusz Rzeczkowski. Wśród pań najlepsza była Elżbieta Koszakowska. Uhonorowano również juniora (Sara Sokołowska) oraz wolontariusza roku (Katarzyna Godawa). Były także podziękowania dla Katarzyny Ładońskiej, czyli koordynatorki wrocławskiego parkrun. Na zakończenie zebrani zjedli urodzinowy tort. 
Koordynatorka Kasia Ładońska


Najlepsze kobiety

Najlepsi mężczyźni

Najlepsza juniorkaPodziękowania dla koordynatorki

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasimistrzowie.pl, czyli sportowa platforma z potencjałem!

Ostatnio mieliśmy okazję poznać Agatę Tchórz, jedną z inicjatorek projektu Nasimistrzowie.pl. Jest to multimedialna, profesjonalna platforma internetowa, której głównym celem jest ożywienie rynku umów sponsorskich i ułatwienie relacji sportowiec - sponsor. Według nas to świetna inicjatywa, dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam ten projekt. Zapraszamy do przeczytania i wsparcia Nasimistrzowie.pl (klik → http://nasimistrzowie.pl/)

1) W jakim celu powstała/funkcjonuje firma i jakie potrzeby rynku/konsumentów zabezpiecza? Misja: Zbliżenie 3 podmiotów: kibiców, sportowców i sponsorów. Ułatwienie sportowcom pozyskanie Sponsora a Sponsorom wybór sportowca, który stanie się ‘twarzą” firmy.
Cele Główne: Jednoczenie środowiska sportowego Budowanie rynku marketingu sportowego Ukazanie głosu sportowców w ważnych dla nich sprawach istotnego dla kibiców Stworzenie zasad współpracy na linii zawodnik-sponsor; połączenie zawodników ze sponsorami na zasadzie obopólnego wsparcia, dzięki czemu obie strony będą …

ASIA JAKO REPORTERKA - SONDA - JAK WAŻNY JEST SPORT!

Kolejny krok w stronę marzeń zrobiony! Zawsze oprócz pisania chciałam spróbować swoich sił przed kamerą. Ostatnio dostałam taką właśnie szansę w pracy. Razem ze Sportowym Wrocławiem przeprowadziliśmy sondę uliczną na temat ich zainteresowań sportowych mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Ich odpowiedzi i mój występ znajdziecie w wideo "Wrocławianie wiedzą najlepiej... jak ważny jest sport!" Link poniżej, zapraszam!  Asia :)
https://sportowywroclaw.pl/wroclawianie-wiedza-najlepiej/wroclawianie-wiedza-najlepiej-jak-wazny-jest-sport-wideo-2/
Fot. Sportowy Wrocław

BLOG PO PRZERWIE - Z NADZIEJAMI W NOWY ROK

Przychodzi taki czas w naszym życiu, kiedy w ciszy należy spędzić lub przeczekać trudne chwile, które stają się znienacka udziałem każdego z nas. Tym samym RozbieganaRodzinka starała się realizować swoją pasję sportową odpuszczając pisanie na blogu. Czasami tak jest łatwiej. Tak jak wcześniej napisałem, nie zaniedbywaliśmy naszej sportowej pasji. Największy trud i wysiłek był udziałem Asi, natomiast ja z Iwoną staraliśmy się wypełnić wolny czas sportem w miarę naszych możliwości. Dzięki temu startowaliśmy w parkrunach, Biegu z Okazji Dnia Podchorążego, Biegu w Poszukiwaniu Św. Mikołaja w Prusicach, Karłowickiej Pętelce i Biegu Sylwestrowym w Jelczu-Laskowicach.
Sukces w Biegu Podchorążego!
Efekty naszych startów są różnorodne. Asia dzięki wytężonym treningom za każdym razem stawała na podium, czy to w klasyfikacji OPEN, czy też w kategorii wiekowej. Iwona wzięła na swoje barki ideę rozpropagowania uczestnictwa zawodników nordic walking w cotygodniowym parkrunie. Ja natomiast biorę udział…