Przejdź do głównej zawartości

70 OKRĄŻEŃ NA 70 URODZINY [FOTORELACJA]

W środę 8 czerwca ponad sto osób wystartowało w urodzinowym biegu Wacława Wanata. Zawodnik skończył niedawno 70 lat. Z tej okazji uczestnicy mieli do pokonania 70 okrążeń stadionu (400m), co łącznie dało 28 km. Bieg prowadził jubilat Wacław Wanat, którego nie można było wyprzedzać.


Istniała również możliwość dołączenia do biegu na krótszym dystansie. Wymagane było przebiegnięcie minimum 7 okrążeń. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz numer startowy.

Wacław Wanat zaczął biegać w wieku 62 lat. Jak co roku złościł się na Maraton Wrocławski. Głównym powodem były korki w mieście. On w aucie, oni biegną. Któregoś razu zafascynowało go ilu starszych ludzi pokonuje trasę 42195 metrów. Od tej pory ukończenie tego królewskiego dystansu stało się jego marzeniem. Zgłosił się do programu „I ty możesz zostać maratończykiem” i rozpoczął treningi. Ukończył 50 maratonów, tyle samo półmaratonów, nie licząc biegów na innych dystansach. Dzięki bieganiu odkrył rodzinną tajemnicę, mianowicie odnalazł brata po 40 latach. Aktualnie jubilat reprezentuje barwy drużyny „SKY TOWER RUNNERS”.


Biegacze i przyjaciele mogli wpisywać się do pamiątkowej księgi

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasimistrzowie.pl, czyli sportowa platforma z potencjałem!

Ostatnio mieliśmy okazję poznać Agatę Tchórz, jedną z inicjatorek projektu Nasimistrzowie.pl. Jest to multimedialna, profesjonalna platforma internetowa, której głównym celem jest ożywienie rynku umów sponsorskich i ułatwienie relacji sportowiec - sponsor. Według nas to świetna inicjatywa, dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam ten projekt. Zapraszamy do przeczytania i wsparcia Nasimistrzowie.pl (klik → http://nasimistrzowie.pl/)

1) W jakim celu powstała/funkcjonuje firma i jakie potrzeby rynku/konsumentów zabezpiecza? Misja: Zbliżenie 3 podmiotów: kibiców, sportowców i sponsorów. Ułatwienie sportowcom pozyskanie Sponsora a Sponsorom wybór sportowca, który stanie się ‘twarzą” firmy.
Cele Główne: Jednoczenie środowiska sportowego Budowanie rynku marketingu sportowego Ukazanie głosu sportowców w ważnych dla nich sprawach istotnego dla kibiców Stworzenie zasad współpracy na linii zawodnik-sponsor; połączenie zawodników ze sponsorami na zasadzie obopólnego wsparcia, dzięki czemu obie strony będą …

ASIA JAKO REPORTERKA - SONDA - JAK WAŻNY JEST SPORT!

Kolejny krok w stronę marzeń zrobiony! Zawsze oprócz pisania chciałam spróbować swoich sił przed kamerą. Ostatnio dostałam taką właśnie szansę w pracy. Razem ze Sportowym Wrocławiem przeprowadziliśmy sondę uliczną na temat ich zainteresowań sportowych mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Ich odpowiedzi i mój występ znajdziecie w wideo "Wrocławianie wiedzą najlepiej... jak ważny jest sport!" Link poniżej, zapraszam!  Asia :)
https://sportowywroclaw.pl/wroclawianie-wiedza-najlepiej/wroclawianie-wiedza-najlepiej-jak-wazny-jest-sport-wideo-2/
Fot. Sportowy Wrocław

Jak udekorować pokój biegacza? Kilka inspiracji i pomysłów! + ŻYCZENIA

Jestem osobą, która lubi pokazywać swoje osiągnięcia. Jest to dla mnie pewna forma motywacji. Dzięki temu wiem, że moja ciężka praca i treningi nie idą na marne. Moja kolekcja medali i pucharów stale się powiększa. Co mnie bardzo cieszy. Wszystko ułożone jest w widocznym miejscu na regałach i wieszakach. Ostatnio natknęłam się na zdjęcie nietypowej choinki złożonej z numerków startowych. Postanowiłam, że napiszę post o inspiracjach lub pomysłach jak udekorować pokój biegacza i jego osiągnięcia. Większość zdjęć znalazłam w internecie. 

Autorzy zdjęcia: Julia, Sebastian Kapela
Na zdjęciu Ryszard Kałaczyński, który przebiegł 366 maratonów w 366 dni Fot. Daniel Frymark
źródło: internet
źródło: internet
źródło: internet
Źródło:Napieramy.pl
Źródło:Napieramy.pl
Źródło: zabiegani.tv
My również ubraliśmy naszą choinkę w stylu zabieganej rodzinki. Oprócz standardowych lampek i światełek znalazły się też medale ;) Z okazji świąt Bożego Narodzenia RodzinkaBiega życzy wszystkim wesołych, spokojnych i rodzinn…