Przejdź do głównej zawartości

SCHODY DO NIEBA, CZYLI SKY TOWER RUN

3 edycja SKY TOWER RUN 2016 już za nami. Pierwszy raz zawody miały rangę Mistrzostw Polski. Zawodnicy mieli do pokonania 1142 stopnie, 49 pięter, 212 metrów. Impreza zaczęła się punktualnie o 10:00. Wyścig najlepszych biegaczy - elity odbył się o 17:00. Uczestnicy zawodów startowali w 20 sekundowych odstępach. Każdy zawodnik zaczynał bieg startem honorowym znajdującym się w centrum galerii handlowej Sky Tower. 
Zwycięzcą został Piotr Łobodziński z czasem 0:04:52. Wśród kobiet najszybsza była Anna Ficner, która osiągnęła wynik 0:06:19. 


Jako pierwsi wystartowali zawodnicy, z grupy SKY TOWER RUNNERS. Naszą rodzinkę reprezentował Rafał :)Na poszczególnych piętrach klatki schodowej stali ratownicy medyczni oraz były dostępne punkty z wodą. Przy starcie znajdował się telebim, na którym wyświetlane były wyniki, a także pokazywani zawodnicy wbiegający na metę. Wśród uczestników często można było usłyszeć opinię, że bieg po schodach był bardziej wyczerpujący niż przebiegnięcie półmaratonu lub nawet maratonu.

Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji. Między innymi profesjonalne badanie stóp, trening fitness. Biegacze po biegu mogli skorzystać z bezpłatnych masaży.


Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i medale.  

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

ASIA JAKO REPORTERKA - SONDA - JAK WAŻNY JEST SPORT!

Kolejny krok w stronę marzeń zrobiony! Zawsze oprócz pisania chciałam spróbować swoich sił przed kamerą. Ostatnio dostałam taką właśnie szansę w pracy. Razem ze Sportowym Wrocławiem przeprowadziliśmy sondę uliczną na temat ich zainteresowań sportowych mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Ich odpowiedzi i mój występ znajdziecie w wideo "Wrocławianie wiedzą najlepiej... jak ważny jest sport!" Link poniżej, zapraszam!  Asia :)
https://sportowywroclaw.pl/wroclawianie-wiedza-najlepiej/wroclawianie-wiedza-najlepiej-jak-wazny-jest-sport-wideo-2/
Fot. Sportowy Wrocław

Jak udekorować pokój biegacza? Kilka inspiracji i pomysłów! + ŻYCZENIA

Jestem osobą, która lubi pokazywać swoje osiągnięcia. Jest to dla mnie pewna forma motywacji. Dzięki temu wiem, że moja ciężka praca i treningi nie idą na marne. Moja kolekcja medali i pucharów stale się powiększa. Co mnie bardzo cieszy. Wszystko ułożone jest w widocznym miejscu na regałach i wieszakach. Ostatnio natknęłam się na zdjęcie nietypowej choinki złożonej z numerków startowych. Postanowiłam, że napiszę post o inspiracjach lub pomysłach jak udekorować pokój biegacza i jego osiągnięcia. Większość zdjęć znalazłam w internecie. 

Autorzy zdjęcia: Julia, Sebastian Kapela
Na zdjęciu Ryszard Kałaczyński, który przebiegł 366 maratonów w 366 dni Fot. Daniel Frymark
źródło: internet
źródło: internet
źródło: internet
Źródło:Napieramy.pl
Źródło:Napieramy.pl
Źródło: zabiegani.tv
My również ubraliśmy naszą choinkę w stylu zabieganej rodzinki. Oprócz standardowych lampek i światełek znalazły się też medale ;) Z okazji świąt Bożego Narodzenia RodzinkaBiega życzy wszystkim wesołych, spokojnych i rodzinn…

SYLWESTER 2016 – TANECZNIE I NA SPORTOWO

Sylwester 2016 r. był wyjątkowy dla naszej Rozbieganej Rodzinki. Po raz pierwszy od kilku lat ten wyjątkowy dzień wypadł w sobotę, dzięki czemu nie było problemów na linii praca – zawody sportowe. Do wyboru były 2 imprezy biegowe, obydwie o dystansie 10 km: w Trzebnicy i Jelczu-Laskowicach. Po krótkim namyśle wybraliśmy Jelcz-Laskowice, z dwóch powodów: po pierwsze opłata startowa była niższa, po drugie limit zawodników był dużo niższy od zawodów w Trzebnicy. Od pewnego czasu jesteśmy zwolennikami bardziej kameralnych zawodów. Choć i tak ogólna liczba startujących zawodników przekroczyła 650 osób. Joasia i Rafał jak zawsze pobiegli, natomiast Iwona rywalizowała w Nordic Walking na dystansie 5 km. Sylwestrowy poranek powitał nas ujemną temperaturą i świeżą warstwą śniegu. Mimo wszystko ruszyliśmy do Jelcza w dobrych nastrojach i z pozytywnym nastawieniem. Biuro zawodów działało bez zarzutu, natomiast w holu Centrum Sportu i Rekreacji przybywało coraz więcej znajomych biegaczy. Przy…