Przejdź do głównej zawartości

CROSS STRACEŃCÓW - CZŁOWIEK WŚRÓD ŻYWIOŁÓW

Cross Straceńców to bieg z przeszkodami. W Głogowie organizowany był już po raz szósty. W tym roku hasłem imprezy było "MAN AMONGST THE ELEMENTS = CZŁOWIEK WŚRÓD ŻYWIOŁÓW". Biegacze musieli zmierzyć się z naturą, trasą i samym sobą. Naszą rodzinkę podczas Crossu Straceńców reprezentował Michał. Bieg odbył się 26 kwietnia 2016 roku. Pomimo zimna i deszczu, na starcie stanęło 800 śmiałków. 


Biegacze mieli do wyboru trzy dystanse: 
BIEG MIEDZIOWY - 5,555m
BIEG SREBRNY - 10,555m 
BIEG ZŁOTY - MISTRZOSTWA POLSKI - 15,555m. 
Rywalizacja na dystansie 15 km wyłoniła Mistrza i Mistrzynię Polski. Tytuł Mistrza Polski po raz czwarty zdobył Piotr Łobodziński.

Wszyscy biegacze mieli wspólny start. Trasa składała się z trzech torów, które tworzyły jedną pętlę. Każdą pętle trzeba było zaliczyć, w wybranej przez siebie kolejności. Rodzaje pętli:
- biała (najdłuższa, prowadziła przez las),
- żółta (strome podbiegi, na torze motocrossowym, dużo kurzu)
- czerwona (rowy z wodą, błoto, podbieg i zbieg w błocie).
W tym roku nowością była możliwość klasyfikacji zespołowej na dystansie 5 km. Zespoły mogły się składać z dowolnej liczby zawodników lub zawodniczek, jednak do klasyfikacji brane były pod uwagę cztery najlepsze czasy. Wygrywała drużyna, której zsumowane cztery czasy najszybszych biegaczy dają najlepszy czas.
Ciekawostką są rozgrywane Mistrzostwa Polski  Cross Nordic Walking. 
Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych. Specjalnie dla nich został przygotowany marszobieg "Bieg Małego Straceńca" na dystansie 1km. Rodzice i opiekunowie pokonywali trasę razem z dziećmi, a na mecie każdy zawodnik otrzymywał medal.
Finałem Crossu był Bieg Hutników o tarczę św. Floriana. Z 30 najlepszych zawodników zwycięzcą został Piotr Łobodzińki. 

Każdy biegacz musiał biec w specjalnym plastronie. 
Widniał na nim numer zawodnika i kolor biegu (dystans jaki pokonuje). 


Michał na trasie


Start urozmaiciły flary świetlne

Michał z kolegą Dominikiem przed...

...i po biegu :)

Koszulka

Na mecie każdy biegacz otrzymywał pamiątkowy medal. Był on wykonany z drewna. 


Michał o biegu: "Cross straceńców to super przeżycie, świetna zabawa i zarazem ciekawe doświadczenie. Wbrew pozorom nie jest o takie proste, jak się wydaje. Przygodę z tym biegiem chcę powtórzyć w przyszłym roku. Pomimo walki o czas zawodnicy chętnie pomagali sobie w pokonywaniu przeszkód."

A wy braliście udział w biegach z przeszkodami? :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasimistrzowie.pl, czyli sportowa platforma z potencjałem!

Ostatnio mieliśmy okazję poznać Agatę Tchórz, jedną z inicjatorek projektu Nasimistrzowie.pl. Jest to multimedialna, profesjonalna platforma internetowa, której głównym celem jest ożywienie rynku umów sponsorskich i ułatwienie relacji sportowiec - sponsor. Według nas to świetna inicjatywa, dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam ten projekt. Zapraszamy do przeczytania i wsparcia Nasimistrzowie.pl (klik → http://nasimistrzowie.pl/)

1) W jakim celu powstała/funkcjonuje firma i jakie potrzeby rynku/konsumentów zabezpiecza? Misja: Zbliżenie 3 podmiotów: kibiców, sportowców i sponsorów. Ułatwienie sportowcom pozyskanie Sponsora a Sponsorom wybór sportowca, który stanie się ‘twarzą” firmy.
Cele Główne: Jednoczenie środowiska sportowego Budowanie rynku marketingu sportowego Ukazanie głosu sportowców w ważnych dla nich sprawach istotnego dla kibiców Stworzenie zasad współpracy na linii zawodnik-sponsor; połączenie zawodników ze sponsorami na zasadzie obopólnego wsparcia, dzięki czemu obie strony będą …

ASIA JAKO REPORTERKA - SONDA - JAK WAŻNY JEST SPORT!

Kolejny krok w stronę marzeń zrobiony! Zawsze oprócz pisania chciałam spróbować swoich sił przed kamerą. Ostatnio dostałam taką właśnie szansę w pracy. Razem ze Sportowym Wrocławiem przeprowadziliśmy sondę uliczną na temat ich zainteresowań sportowych mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Ich odpowiedzi i mój występ znajdziecie w wideo "Wrocławianie wiedzą najlepiej... jak ważny jest sport!" Link poniżej, zapraszam!  Asia :)
https://sportowywroclaw.pl/wroclawianie-wiedza-najlepiej/wroclawianie-wiedza-najlepiej-jak-wazny-jest-sport-wideo-2/
Fot. Sportowy Wrocław

BLOG PO PRZERWIE - Z NADZIEJAMI W NOWY ROK

Przychodzi taki czas w naszym życiu, kiedy w ciszy należy spędzić lub przeczekać trudne chwile, które stają się znienacka udziałem każdego z nas. Tym samym RozbieganaRodzinka starała się realizować swoją pasję sportową odpuszczając pisanie na blogu. Czasami tak jest łatwiej. Tak jak wcześniej napisałem, nie zaniedbywaliśmy naszej sportowej pasji. Największy trud i wysiłek był udziałem Asi, natomiast ja z Iwoną staraliśmy się wypełnić wolny czas sportem w miarę naszych możliwości. Dzięki temu startowaliśmy w parkrunach, Biegu z Okazji Dnia Podchorążego, Biegu w Poszukiwaniu Św. Mikołaja w Prusicach, Karłowickiej Pętelce i Biegu Sylwestrowym w Jelczu-Laskowicach.
Sukces w Biegu Podchorążego!
Efekty naszych startów są różnorodne. Asia dzięki wytężonym treningom za każdym razem stawała na podium, czy to w klasyfikacji OPEN, czy też w kategorii wiekowej. Iwona wzięła na swoje barki ideę rozpropagowania uczestnictwa zawodników nordic walking w cotygodniowym parkrunie. Ja natomiast biorę udział…