Przejdź do głównej zawartości

CROSS STRACEŃCÓW - CZŁOWIEK WŚRÓD ŻYWIOŁÓW

Cross Straceńców to bieg z przeszkodami. W Głogowie organizowany był już po raz szósty. W tym roku hasłem imprezy było "MAN AMONGST THE ELEMENTS = CZŁOWIEK WŚRÓD ŻYWIOŁÓW". Biegacze musieli zmierzyć się z naturą, trasą i samym sobą. Naszą rodzinkę podczas Crossu Straceńców reprezentował Michał. Bieg odbył się 26 kwietnia 2016 roku. Pomimo zimna i deszczu, na starcie stanęło 800 śmiałków. 


Biegacze mieli do wyboru trzy dystanse: 
BIEG MIEDZIOWY - 5,555m
BIEG SREBRNY - 10,555m 
BIEG ZŁOTY - MISTRZOSTWA POLSKI - 15,555m. 
Rywalizacja na dystansie 15 km wyłoniła Mistrza i Mistrzynię Polski. Tytuł Mistrza Polski po raz czwarty zdobył Piotr Łobodziński.

Wszyscy biegacze mieli wspólny start. Trasa składała się z trzech torów, które tworzyły jedną pętlę. Każdą pętle trzeba było zaliczyć, w wybranej przez siebie kolejności. Rodzaje pętli:
- biała (najdłuższa, prowadziła przez las),
- żółta (strome podbiegi, na torze motocrossowym, dużo kurzu)
- czerwona (rowy z wodą, błoto, podbieg i zbieg w błocie).
W tym roku nowością była możliwość klasyfikacji zespołowej na dystansie 5 km. Zespoły mogły się składać z dowolnej liczby zawodników lub zawodniczek, jednak do klasyfikacji brane były pod uwagę cztery najlepsze czasy. Wygrywała drużyna, której zsumowane cztery czasy najszybszych biegaczy dają najlepszy czas.
Ciekawostką są rozgrywane Mistrzostwa Polski  Cross Nordic Walking. 
Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych. Specjalnie dla nich został przygotowany marszobieg "Bieg Małego Straceńca" na dystansie 1km. Rodzice i opiekunowie pokonywali trasę razem z dziećmi, a na mecie każdy zawodnik otrzymywał medal.
Finałem Crossu był Bieg Hutników o tarczę św. Floriana. Z 30 najlepszych zawodników zwycięzcą został Piotr Łobodzińki. 

Każdy biegacz musiał biec w specjalnym plastronie. 
Widniał na nim numer zawodnika i kolor biegu (dystans jaki pokonuje). 


Michał na trasie


Start urozmaiciły flary świetlne

Michał z kolegą Dominikiem przed...

...i po biegu :)

Koszulka

Na mecie każdy biegacz otrzymywał pamiątkowy medal. Był on wykonany z drewna. 


Michał o biegu: "Cross straceńców to super przeżycie, świetna zabawa i zarazem ciekawe doświadczenie. Wbrew pozorom nie jest o takie proste, jak się wydaje. Przygodę z tym biegiem chcę powtórzyć w przyszłym roku. Pomimo walki o czas zawodnicy chętnie pomagali sobie w pokonywaniu przeszkód."

A wy braliście udział w biegach z przeszkodami? :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak udekorować pokój biegacza? Kilka inspiracji i pomysłów! + ŻYCZENIA

Jestem osobą, która lubi pokazywać swoje osiągnięcia. Jest to dla mnie pewna forma motywacji. Dzięki temu wiem, że moja ciężka praca i treningi nie idą na marne. Moja kolekcja medali i pucharów stale się powiększa. Co mnie bardzo cieszy. Wszystko ułożone jest w widocznym miejscu na regałach i wieszakach. Ostatnio natknęłam się na zdjęcie nietypowej choinki złożonej z numerków startowych. Postanowiłam, że napiszę post o inspiracjach lub pomysłach jak udekorować pokój biegacza i jego osiągnięcia. Większość zdjęć znalazłam w internecie. 

Autorzy zdjęcia: Julia, Sebastian Kapela
Na zdjęciu Ryszard Kałaczyński, który przebiegł 366 maratonów w 366 dni Fot. Daniel Frymark
źródło: internet
źródło: internet
źródło: internet
Źródło:Napieramy.pl
Źródło:Napieramy.pl
Źródło: zabiegani.tv
My również ubraliśmy naszą choinkę w stylu zabieganej rodzinki. Oprócz standardowych lampek i światełek znalazły się też medale ;) Z okazji świąt Bożego Narodzenia RodzinkaBiega życzy wszystkim wesołych, spokojnych i rodzinn…

SYLWESTER 2016 – TANECZNIE I NA SPORTOWO

Sylwester 2016 r. był wyjątkowy dla naszej Rozbieganej Rodzinki. Po raz pierwszy od kilku lat ten wyjątkowy dzień wypadł w sobotę, dzięki czemu nie było problemów na linii praca – zawody sportowe. Do wyboru były 2 imprezy biegowe, obydwie o dystansie 10 km: w Trzebnicy i Jelczu-Laskowicach. Po krótkim namyśle wybraliśmy Jelcz-Laskowice, z dwóch powodów: po pierwsze opłata startowa była niższa, po drugie limit zawodników był dużo niższy od zawodów w Trzebnicy. Od pewnego czasu jesteśmy zwolennikami bardziej kameralnych zawodów. Choć i tak ogólna liczba startujących zawodników przekroczyła 650 osób. Joasia i Rafał jak zawsze pobiegli, natomiast Iwona rywalizowała w Nordic Walking na dystansie 5 km. Sylwestrowy poranek powitał nas ujemną temperaturą i świeżą warstwą śniegu. Mimo wszystko ruszyliśmy do Jelcza w dobrych nastrojach i z pozytywnym nastawieniem. Biuro zawodów działało bez zarzutu, natomiast w holu Centrum Sportu i Rekreacji przybywało coraz więcej znajomych biegaczy. Przy…

POMAGANIE PRZEZ BIEGANIE

Dzisiaj (tj. w sobotę 19-11-2016 r.), wspólnie z Asią wzięliśmy udział w sztafecie charytatywnej #BiegneDlaKingi. Bieg został zorganizowany przez Radosława Langnera z grupy biegowej Vege Runners, na trasie poprowadzonej po alejkach Parku Grabiszyńskiego. W ostatnim czasie zostały zorganizowane (i na przyszłość są zaplanowane) imprezy, mające wspomóc leczenie i rehabilitację Kingi Nowak, która 25 października br. uległa groźnemu wypadkowi drogowemu, w wyniku czego uszkodzeniu uległ jej kręgosłup na odcinku piersiowym – należy dodać, że Kinga poruszała się rowerem i została potrącona przez kierowcę taksówki. Warunki pogodowe nie były najlepsze, głównie z powodu padającego deszczu. Był to z pewnością jeden z powodów, dla których w mojej opinii tak niewiele osób wzięło udział w tym wydarzeniu sportowym. Przez cały dzień pobiegło 26 zawodników, w tym 8 kobiet. Razem pokonaliśmy 67 okrążeń, co dało łącznie 335 km. Ja, Asia i nasza koleżanka Katarzyna wspólnie przebiegliśmy po 2 okrążenia w s…