Przejdź do głównej zawartości

BLOG PO PRZERWIE - Z NADZIEJAMI W NOWY ROK

Przychodzi taki czas w naszym życiu, kiedy w ciszy należy spędzić lub przeczekać trudne chwile, które stają się znienacka udziałem każdego z nas. Tym samym RozbieganaRodzinka starała się realizować swoją pasję sportową odpuszczając pisanie na blogu. Czasami tak jest łatwiej.
Tak jak wcześniej napisałem, nie zaniedbywaliśmy naszej sportowej pasji. Największy trud i wysiłek był udziałem Asi, natomiast ja z Iwoną staraliśmy się wypełnić wolny czas sportem w miarę naszych możliwości. Dzięki temu startowaliśmy w parkrunach, Biegu z Okazji Dnia Podchorążego, Biegu w Poszukiwaniu Św. Mikołaja w Prusicach, Karłowickiej Pętelce i Biegu Sylwestrowym w Jelczu-Laskowicach.

Sukces w Biegu Podchorążego!

Efekty naszych startów są różnorodne. Asia dzięki wytężonym treningom za każdym razem stawała na podium, czy to w klasyfikacji OPEN, czy też w kategorii wiekowej. Iwona wzięła na swoje barki ideę rozpropagowania uczestnictwa zawodników nordic walking w cotygodniowym parkrunie. Ja natomiast biorę udział w zawodach biegowych bardziej w formie rekreacyjnej aniżeli sportowej. No cóż, bez regularnych treningów trudno jest walczyć o jak najlepsze czasy i poprawiać swoje życiówki.
Ujęcie z Parkrun Wrocław :)

Cieszę się, że sport w postaci biegania i nordic walking jest nieodłącznym elementem naszego życia. Tym bardziej, że najlepsze wzorce możemy czerpać od mojej mamy. Wszystko wskazuje na to, że wyłącznie dzięki codziennym spacerom z kijkami może zawdzięczać szybki powrót do zdrowia. Stała się wręcz gwiazdą wśród pacjentów i personelu medycznego jednego z wrocławskich szpitali udowadniając, że czynny i zrównoważony wypoczynek w dojrzałym wieku jest najlepszym antidotum na problemy zdrowotne. Obserwując i słuchając mojej mamy ma się wrażenie, że już w chwilę po opuszczeniu szpitala chciałaby chwycić za kijki do nordic walking i pomknąć do jednego z wrocławskich parków. Mamy nadzieję, że mama jeszcze niejednokrotnie będzie miała możliwość przytulić się do swoich ulubionych drzew, tak by czerpać od nich siłę i energię do dalszego życia.
Wszystko to razem wzięte sprawiło, że ja z Asią postanowiliśmy rozpocząć Nowy Rok na sportowo. Okazją ku temu był Noworoczny Bieg wokół Wielkiej Wyspy zorganizowany przez członków Flow Ultimate Wrocław. Wydarzenie miało w pełni spontaniczny charakter i zgromadził blisko 20 osób. Do pokonania było prawie 13 kilometrów w konwersacyjnym tempie. No prawie konwersacyjnym. Na ostatnich 3-4 kilometrach grupa rozerwała się – jak zawsze sportowy duch walki wziął górę nad spokojem i rozwagą wśród bardziej wybieganych uczestników. Na koniec porozciągaliśmy się i co najważniejsze spróbowaliśmy swoich sił w rzucaniu dyskami frisbee. W tamtym momencie poczułem się jak małe dziecko, które czerpie wiele radości z dziecięcej zabawy z czasów młodości. Ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że z rzucaniem dyskiem frisbee jest jak z jazdą na rowerze. Zwyczajnie tego się nie zapomina. Przy okazji poznaliśmy Amerykanina mieszkającego w naszym mieście, wielkiego sympatyka i założyciela ultimate frisbee we Wrocławiu. Jak widać, jest wiele miejsc i sytuacji do poznawania ciekawych ludzi. Czego i Wam życzymy w 2018 roku.
Fot. Karol Ostrowski

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasimistrzowie.pl, czyli sportowa platforma z potencjałem!

Ostatnio mieliśmy okazję poznać Agatę Tchórz, jedną z inicjatorek projektu Nasimistrzowie.pl. Jest to multimedialna, profesjonalna platforma internetowa, której głównym celem jest ożywienie rynku umów sponsorskich i ułatwienie relacji sportowiec - sponsor. Według nas to świetna inicjatywa, dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam ten projekt. Zapraszamy do przeczytania i wsparcia Nasimistrzowie.pl (klik → http://nasimistrzowie.pl/)

1) W jakim celu powstała/funkcjonuje firma i jakie potrzeby rynku/konsumentów zabezpiecza? Misja: Zbliżenie 3 podmiotów: kibiców, sportowców i sponsorów. Ułatwienie sportowcom pozyskanie Sponsora a Sponsorom wybór sportowca, który stanie się ‘twarzą” firmy.
Cele Główne: Jednoczenie środowiska sportowego Budowanie rynku marketingu sportowego Ukazanie głosu sportowców w ważnych dla nich sprawach istotnego dla kibiców Stworzenie zasad współpracy na linii zawodnik-sponsor; połączenie zawodników ze sponsorami na zasadzie obopólnego wsparcia, dzięki czemu obie strony będą …

STUDENT BIEGA, CZYLI GRAND PRIX UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO

Pod koniec 2017 roku na biegowej mapie Wrocławia pojawił się nowy cykl biegowy "Grand Prix Uniwersytetu Wrocławskiego w biegach długich na 5 i 10 kilometrów". Cykl składa się z sześciu biegów organizowanych raz w miesiącu. Zawody mają na celu promowanie regularnej aktywności fizycznej i integrację wśród studentów i pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego. Udział w biegach jest bezpłatny! Jak to się zaczęło? „Grand Prix Uniwersytetu Wrocławskiego w biegach długich na 5 i 10 kilometrów” to nowa seria zawodów. Idea cyklu wyszła z inicjatywy Tomasza Hermana – trenera sekcji lekkoatletycznej UWr. Organizatorami są Uniwersyteckie Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu, Marcin Syperek z grupy biegowej „Zaraz wracamy” oraz Sekcja Lekkiej Atletyki Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Wrocławskiego. Biegi odbywają się raz w miesiącu, w środę, podczas „Karłowickiej Pętelki” o godzinie 19:00. Oznacza to, że biegacze startują razem z innymi uczestnikami KP, ale posiadają dodatkową klasyfikac…