Przejdź do głównej zawartości

REKORD FREKWENCJI NA PARKRUN WROCŁAW - liczba 100 uczestników biegu osiągnięta z nawiązką

    Akcja mająca na celu pobicie rekordu frekwencji na sobotnich spotkaniach PARKRUN Wrocław rozpoczęła się ok. 2 tygodnie temu. Do osiągnięcia ww. celu posłużono się portalami społecznościowymi (takimi jak Facebook) oraz spontanicznym przekazem ustnym (coś na wzór „marketingu szeptanego”). Ponadto udało się zawrzeć dżentelmeńską umowę pomiędzy koordynatorami Night Runners i Parkrun - Night Runnersi wesprą akcję bicia rekordu, za to Parkrunowicze pobiegną 6 grudnia w charytatywnym biegu (organizowanym przez NIHGHT RUNNERS WROCŁAW I SKLEP BIEGACZA) na rzecz chorych dzieci będących pod opieką Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową) .
     Jeszcze o wpół do dziewiątej nie było pewne, czy uda się pobić rekord. Ilość wolnych miejsc parkingowych nie napawała optymizmem. Lecz każda następująca minuta przybliżała nas do sukcesu. Biegaczy przybywało, jedni intensywnie rozgrzewali się, inni więcej czasu poświęcali na towarzyskie rozmowy.
     Równo o godzinie dziewiątej koordynatorka Kasia Ładońska zaprosiła wszystkich uczestników do oficjalnej przedbiegowej odprawy oraz grupowego zdjęcia. Nie było łatwo, w końcu my Polacy nie należymy do zdyscyplinowanych narodów.
     Wystartowaliśmy. Na początku trzeba było trochę „przepychać się”, żeby ostatecznie wypracować swoją pozycję i właściwe tempo biegowe. Ja pokonałem całą trasę wspólnie z Kasią i Joasią. Czas jaki osiągnęliśmy może nie był imponujący, jednakże ja i Asia mieliśmy w pamięci bieg następnego dnia w Prusicach (w końcu to był ostatni etap w ramach cyklu biegowego Prusice Biegają). Po minięciu linii mety oraz krótkim odpoczynku poszliśmy zeskanować tokeny i kody rejestracyjne. Po raz pierwszy w historii PARKRUN Wrocław do obsługi skanowania tokenów zostało wyznaczonych 2 wolontariuszy. I było to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ rozładowało narastający „tłum” zawodników chętnych do skanowania. Oczekując na ostatniego zawodnika większość z biegaczy prowadziła ożywione rozmowy. W końcu nastąpił długo oczekiwany moment, w którym na metę dotarł ostatni zawodnik. Otrzymał on token z numerem 139, co wprawiło większość z nas w euforyczny stan.
     I tak oto stało się coś, co było przez kilka lat nieosiągalne – PARKRUN Wrocław dołączył do zaszczytnego grona lokalizacji, w których ilość biegaczy w zawodach przekroczyła magiczną liczbę 100. Brawo Kasia, brawo My. A teraz przyszła pora na wywiązanie się z dżentelmeńskiej umowy – mam nadzieję, że Parkrunowicze nie zawiodą 6 grudnia.

Parkrun Wrocław z 23 na 13 miejsce :)


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak udekorować pokój biegacza? Kilka inspiracji i pomysłów! + ŻYCZENIA

Jestem osobą, która lubi pokazywać swoje osiągnięcia. Jest to dla mnie pewna forma motywacji. Dzięki temu wiem, że moja ciężka praca i treningi nie idą na marne. Moja kolekcja medali i pucharów stale się powiększa. Co mnie bardzo cieszy. Wszystko ułożone jest w widocznym miejscu na regałach i wieszakach. Ostatnio natknęłam się na zdjęcie nietypowej choinki złożonej z numerków startowych. Postanowiłam, że napiszę post o inspiracjach lub pomysłach jak udekorować pokój biegacza i jego osiągnięcia. Większość zdjęć znalazłam w internecie.  Autorzy zdjęcia: Julia, Sebastian Kapela Na zdjęciu Ryszard Kałaczyński, który przebiegł 366 maratonów w 366 dni Fot. Daniel Frymark źródło: internet źródło: internet źródło: internet Źródło:Napieramy.pl Źródło:Napieramy.pl Źródło: zabiegani.tv My również ubraliśmy naszą choinkę w stylu zabieganej rodzinki. Oprócz standardowych lampek i światełek znalazły się też medale ;) Z okazji świąt Bożego Naro

KROK PO KROKU - NORDIC WALKING

Nordic Walking kojarzy się wszystkim z rozrywką dla starszych osób. W tym poście chcemy obalić ten mit i pokazać zalety tego sportu. Rosnące zainteresowanie techniką Nordic Walking w wielu krajach Europy nie tylko pokazuje, iż jest to wspaniała forma rekreacji, ale również znajduje ona coraz szersze zastosowanie i uznanie w rehabilitacji. HISTORIA Nordic Walking pochodzi z Finlandii. To właśnie tam w latach siedemdziesiątych tamtejsi trenerzy i sportowcy trenujący biathlon postanowili urozmaicić trening letni, aby w okresie bezśniegowym móc efektywnie kontynuować proces treningowy. Szukając formy ruchu, która mogłaby zastąpić bieg narciarski, postanowili odłożyć narty na półkę i posługiwać się samymi kijkami. Zaczęli chodzić w sposób naśladujący ruch z narciarstwa biegowego. Tym prostym sposobem zaczęło rodzić się zjawisko nazwane wkrótce „Nordic Walking”.   Pod koniec lat 80 - tych w Finlandii podjęto pierwsze próby promowania Nordic Walking w kręgach sportowych. W dość kró

Porządna dawka motywacji!

Zdarza Ci się czasami stracić motywację do treningu. Masz czasem tzw ciężkie dni, że nie masz siły iść na trening. Ciężki dzień w pracy lub szkole? A może pogoda nie dopisuje? Mamy dla Ciebie porządną dawkę motywacji w postaci motywacyjnych obrazków, tekstów i cytatów. Pamiętaj jednak że tylko ciężką pracą osiągniesz sukces!