Przejdź do głównej zawartości

Zawody biegowe okiem wolontariusza

Chyba każdy miał do czynienie z wolontariatem. Wolontariat równie ważny jest w bieganiu, a dokładniej mówiąc przy organizacji imprez sportowych. Członkowie naszej rodziny już kilka razy wcielali się w rolę wolontariuszy. Na czym to polega? Jakie jest zadanie wolontariusza? Zapraszam do przeczytania relacji "Zawody biegowe okiem wolontariusza" :
 

Mało kto zdaje sobie sprawę jakie to jest odpowiedzialne zadanie. Wolontariuszom nie straszny deszcz, czy mocne słońce – jesteśmy przygotowani na każde warunki pogodowe. Musimy przyjechać dużo wcześniej, aby nalać wodę i izotonik do kubków. Rozkładamy także czekoladę i inne dodatki. Z tego składa się punkt odżywczy i nawadniający. W ramach higieny na rękach mamy lateksowe rękawiczki. Gdy zaczną schodzić się biegacze naszym zadaniem jest rozdanie numerków. Dodatkowo niektórzy pracują przy depozycie.

Z twarzy biegaczy można wiele wyczytać: radość, zniecierpliwienie, stres. W końcu nadchodzi ten moment. 3,2,1..start. Czas leci bardzo szybko, po kilkunastu minutach w punkcie regenerującym pojawią się pierwsi zawodnicy, a po nich regularnie coraz większe grupy biegaczy. My wolontariusze staramy się jak najszybciej podać napój spragnionym – w końcu liczy się każda sekunda. W wolnej chwili z chęcią dopingujemy oraz w miarę możliwości motywujemy biegaczy. Zawsze pracujemy z pełnym entuzjazmem i wiemy, że ten czas na pomaganie nie jest zmarnowany.

Jako wolontariusze mogliśmy przyglądać się wszystkim wydarzeniom, trochę od kuchni i trochę z innej perspektywy. Widzimy najpiękniejsze chwile zawodów, czyli szczęście, łzy, wygraną. Przyjemnie jest mieć świadomość, że nieznający się wcześniej ludzie spotkali się w jednym miejscu i w tym samym celu.
Michał pracujący na depozycie
 

Jednym z zajęć jest rozłożenie jedzenia..
 
... oraz rozlanie wody i izotonika.
 
Czy wy też udzielacie się jako wolontariusze? Jakie jest wasze doświadczenie w tym temacie? Czekamy na wasze historie i opinie w komentarzach :)
 

Komentarze

  1. Dziękuję za komentarz na swoim blogu, dzięki niemu trafiłam do Waszego świata... dobrze że zbliża się weekend, bo mam co czytać ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo nam miło, zapraszamy do świata biegającej Rodzinki :)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak udekorować pokój biegacza? Kilka inspiracji i pomysłów! + ŻYCZENIA

Jestem osobą, która lubi pokazywać swoje osiągnięcia. Jest to dla mnie pewna forma motywacji. Dzięki temu wiem, że moja ciężka praca i treningi nie idą na marne. Moja kolekcja medali i pucharów stale się powiększa. Co mnie bardzo cieszy. Wszystko ułożone jest w widocznym miejscu na regałach i wieszakach. Ostatnio natknęłam się na zdjęcie nietypowej choinki złożonej z numerków startowych. Postanowiłam, że napiszę post o inspiracjach lub pomysłach jak udekorować pokój biegacza i jego osiągnięcia. Większość zdjęć znalazłam w internecie.  Autorzy zdjęcia: Julia, Sebastian Kapela Na zdjęciu Ryszard Kałaczyński, który przebiegł 366 maratonów w 366 dni Fot. Daniel Frymark źródło: internet źródło: internet źródło: internet Źródło:Napieramy.pl Źródło:Napieramy.pl Źródło: zabiegani.tv My również ubraliśmy naszą choinkę w stylu zabieganej rodzinki. Oprócz standardowych lampek i światełek znalazły się też medale ;) Z okazji świąt Bożego Naro

KROK PO KROKU - NORDIC WALKING

Nordic Walking kojarzy się wszystkim z rozrywką dla starszych osób. W tym poście chcemy obalić ten mit i pokazać zalety tego sportu. Rosnące zainteresowanie techniką Nordic Walking w wielu krajach Europy nie tylko pokazuje, iż jest to wspaniała forma rekreacji, ale również znajduje ona coraz szersze zastosowanie i uznanie w rehabilitacji. HISTORIA Nordic Walking pochodzi z Finlandii. To właśnie tam w latach siedemdziesiątych tamtejsi trenerzy i sportowcy trenujący biathlon postanowili urozmaicić trening letni, aby w okresie bezśniegowym móc efektywnie kontynuować proces treningowy. Szukając formy ruchu, która mogłaby zastąpić bieg narciarski, postanowili odłożyć narty na półkę i posługiwać się samymi kijkami. Zaczęli chodzić w sposób naśladujący ruch z narciarstwa biegowego. Tym prostym sposobem zaczęło rodzić się zjawisko nazwane wkrótce „Nordic Walking”.   Pod koniec lat 80 - tych w Finlandii podjęto pierwsze próby promowania Nordic Walking w kręgach sportowych. W dość kró

OKIEM KIBICA: MOTYWACJA - REWELACJA

Motywacja jest potrzebna każdemu przy wykonywaniu różnorodnych czynności. Szczególnie duże znaczenie ma ona w sporcie. Dla każdego zawodnika to droga do sukcesu. Nikt nie zmusi nikogo do niczego jeśli nie będzie tego sam chciał. Sportowiec często sam się motywuje, stawia sobie cele i dąży, aby je osiągnąć. Jednak bardzo ważna jest pomoc otoczenia, trenera, współtowarzyszy, rodziny. Kogoś, kto będzie z tą osobą w chwilach trudnych i radosnych. W Biegającej Rodzince to ja mam najmniejszy udział w zawodach. Pełnię jednak ważną rolę „motywatora” . Często wysłuchuję opowieści o treningach, kontuzjach, porażkach i sukcesach. Zachęcam do podejmowania prób, przezwyciężania trudności i nie poddawania się. Wierzę w sukces moich najbliższych Bez względu na zajęte miejsca Asi, Michała czy Rafała zawsze jestem z nich dumna, oni dla mnie są zwycięzcami. W czasie biegów  dopinguję i często wołam „Dasz radę”, „Dalej do przodu”, „Nie poddawaj się”, to tylko kilka moich motywujących okrzyków.