Przejdź do głównej zawartości

Biegaczu unieś rękę!

Czasami jeden gest potrafi wyrazić więcej niż tysiąc słów. Tak też jest w przypadku prostego pozdrowienia, polegającego na uniesieniu ręki. Takie przywitanie często jest spontaniczne i szczere. Pokazują go sobie biegacze mijający się na "trasie".
 
Źródło: Internet
 
Biegasz i ktoś podczas biegu powiedział Tobie "cześć", albo uniósł rękę. To nic, że się nie znacie. Wśród biegającej społeczności jest to normalne. Niektórzy (szczególni początkujący ) nie rozumieją o co chodzi, ale właśnie w ten sposób identyfikujemy się z innymi biegaczami. Dlatego też, kiedy na trasie mijamy się z innym biegaczem, wypada go pozdrowić. Może dzięki Twojemu pozdrowieniu ktoś poczuje, że stał się częścią większej grupy.
 
Oczywiście są też wyjątki. Ten gest nie jest koniecznością, ale czy nie sprawia radości? Usprawiedliwieniem  może być rodzaj treningu. Trudno wymagać od kogoś kto robi szybki lub wymagający trening, aby pozdrowił osobę biegnącą wolnym tempem. Są też osoby, które nie machają i nie mówią "cześć". Dlaczego? Nie wiemy. Może boją się, że będzie to źle odebrane. Wstydzisz się? Wystarczy się uśmiechnąć :)
 
Pozdrowienie na wesoło :)
Źródło: Internet
 
My należymy do pierwszej grupy, więc jeśli tylko możemy pozdrawiamy się. A wy? Pokazujecie ten gest? :)

Komentarze

 1. Biegam 2 razy w tygodniu po Wrocławiu, najczęściej po zmroku. Macham często, ale zazwyczaj nie ma odpowiedzi ;) chyba do nas jeszcze zwyczaj powitań nie dotarł....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że po zmroku ludzie są bardziej zachowawczy i nie chcą zwracać na siebie zbytniej uwagi. Szkoda, bo machanie to pozytywny gest. Uważam, że jednak warto to robić - wtedy więcej ludzi przekona się, że to dobry zwyczaj.

   Pozdrawiam, Asia z Rodzinka Biega

   Usuń
 2. Ja ciągle nie mogę się zmotywować do biegania. Ćwiczę 3 razy w tygodniu, ale kiedy zamiast ćwiczeń myślę że może poszłabym pobiegać to i tak kończę na macie. Muszę to zmienić :)
  Bardzo fajny gest to machanie. Człowiekowi od razu milej się na pewno biega :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ćwiczenia na macie też są bardzo ważne. Super, że je wykonujesz. Tutaj masz dwa posty, które pomogą ci się zmotywować:
   - http://rodzinkabiega.blogspot.com/2015/01/wspolne-trenowanie-czyli-dlaczego-warto.html
   - http://rodzinkabiega.blogspot.com/2015/01/jak-osiagnac-cel-w-trenowaniu.html
   Powodzenia, trzymam kciuki :) Gest machania polecam.

   Pozdrawiam, Asia

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasimistrzowie.pl, czyli sportowa platforma z potencjałem!

Ostatnio mieliśmy okazję poznać Agatę Tchórz, jedną z inicjatorek projektu Nasimistrzowie.pl. Jest to multimedialna, profesjonalna platforma internetowa, której głównym celem jest ożywienie rynku umów sponsorskich i ułatwienie relacji sportowiec - sponsor. Według nas to świetna inicjatywa, dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam ten projekt. Zapraszamy do przeczytania i wsparcia Nasimistrzowie.pl (klik → http://nasimistrzowie.pl/)

1) W jakim celu powstała/funkcjonuje firma i jakie potrzeby rynku/konsumentów zabezpiecza? Misja: Zbliżenie 3 podmiotów: kibiców, sportowców i sponsorów. Ułatwienie sportowcom pozyskanie Sponsora a Sponsorom wybór sportowca, który stanie się ‘twarzą” firmy.
Cele Główne: Jednoczenie środowiska sportowego Budowanie rynku marketingu sportowego Ukazanie głosu sportowców w ważnych dla nich sprawach istotnego dla kibiców Stworzenie zasad współpracy na linii zawodnik-sponsor; połączenie zawodników ze sponsorami na zasadzie obopólnego wsparcia, dzięki czemu obie strony będą …

ASIA JAKO REPORTERKA - SONDA - JAK WAŻNY JEST SPORT!

Kolejny krok w stronę marzeń zrobiony! Zawsze oprócz pisania chciałam spróbować swoich sił przed kamerą. Ostatnio dostałam taką właśnie szansę w pracy. Razem ze Sportowym Wrocławiem przeprowadziliśmy sondę uliczną na temat ich zainteresowań sportowych mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Ich odpowiedzi i mój występ znajdziecie w wideo "Wrocławianie wiedzą najlepiej... jak ważny jest sport!" Link poniżej, zapraszam!  Asia :)
https://sportowywroclaw.pl/wroclawianie-wiedza-najlepiej/wroclawianie-wiedza-najlepiej-jak-wazny-jest-sport-wideo-2/
Fot. Sportowy Wrocław

BLOG PO PRZERWIE - Z NADZIEJAMI W NOWY ROK

Przychodzi taki czas w naszym życiu, kiedy w ciszy należy spędzić lub przeczekać trudne chwile, które stają się znienacka udziałem każdego z nas. Tym samym RozbieganaRodzinka starała się realizować swoją pasję sportową odpuszczając pisanie na blogu. Czasami tak jest łatwiej. Tak jak wcześniej napisałem, nie zaniedbywaliśmy naszej sportowej pasji. Największy trud i wysiłek był udziałem Asi, natomiast ja z Iwoną staraliśmy się wypełnić wolny czas sportem w miarę naszych możliwości. Dzięki temu startowaliśmy w parkrunach, Biegu z Okazji Dnia Podchorążego, Biegu w Poszukiwaniu Św. Mikołaja w Prusicach, Karłowickiej Pętelce i Biegu Sylwestrowym w Jelczu-Laskowicach.
Sukces w Biegu Podchorążego!
Efekty naszych startów są różnorodne. Asia dzięki wytężonym treningom za każdym razem stawała na podium, czy to w klasyfikacji OPEN, czy też w kategorii wiekowej. Iwona wzięła na swoje barki ideę rozpropagowania uczestnictwa zawodników nordic walking w cotygodniowym parkrunie. Ja natomiast biorę udział…