Przejdź do głównej zawartości

NOCNE BIEGANIE WE WROCŁAWIU

Za nami już kolejna edycja Nocnego Półmaratonu Wrocławskiego. Bieg odbył się 18 czerwca. Tym razem na starcie pojawiła się rekordowa liczba 9592 biegaczy!

Przed główną rywalizacja na 21km ścigali się młodzi sportowcy w PKO Młodzieżowym Biegu Olimpijskim im. Jerzego Witkowskiego. Zawodnicy musieli pokonać dystans 2,34 km wokół Stadionu Olimpijskiego. Michał z naszej rodzinki pobiegł w czasie 00:07:30. Dzięki temu zajął 3 miejsce w kategorii gimnazjum. 
Na zdjęciu: Asia, Paulina, Dominik i Michał 
Michał z kolegą Dominikiem

Zacięta rywalizacja o zwycięstwo w półmaratonie wśród mężczyzn toczyła się do ostatnich linii mety. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Kenijczyk Dominic Mailu Musyimi z czasem 1:03:04. Na trzecim miejscu stanął Polak – Marcin Chabowski. Najszybsza wśród kobiet była reprezentantka Białorusi Maryna Damantsevich (czas: 1:13:13). Najlepszą Polką okazała się Iwona Lewandowska, która uplasowała się na drugim miejscu.

Jak co roku przyznana została nagroda dla najstarszego zawodnika i zawodniczki. Zwyciężyli: Szudlarek Michał (rocznik 1933) oraz Kasierska Ewa (1948). Co ciekawe oboje zaczęli biegać gdy ukończyli 60 lat. 

W tym roku nasze miasto pełni funkcję Europejskiej Stolicy Kultury i dlatego organizatorzy zadbali o odpowiednią oprawę artystyczną. Biegacze i kibice mogli posłuchać muzyki klasycznej. Pierwsza strefa (elita) wystartowała do utworu „Cwał Walkirii” Richarda Wagnera. Następni zawodnicy na początku biegu usłyszeli: „Taniec z szablami” Arama Chaczaturiana, „Marsz Radetzkiego” Johanna Straussa, „Lot trzmiela” Nikołaja Rimski-Korsakowa oraz „Kankan” Jacquesa Offenbacha. Wzdłuż trasy półmaratonu niewielkie, kilkuosobowe zespoły muzyczne zagrały na żywo wybrane utwory muzyki klasycznej. Atrakcją wizualną był pokaz świetlny Projekt P.I.W.O. wyświetlony na budynku Urzędu Wojewódzkiego.

Ciekawostką tegorocznego półmaratonu było nocne zwiedzanie Wrocławia. „Grupa turystyczna” wraz ze swoim pacemakerem-przewodnikiem. biegła na końcu stawki. Należeli do niej zawodnicy, dla których ważniejsze od wyników, było poznawanie miasta. Usłyszeli oni opowieść o historii stolicy Dolnego Śląska i najciekawsze fakty z dziejów Wrocławia. 

W półmaratonie wziął udział tato Rafał. Jego odczucia i ocenę po biegu możecie przeczytać
Tato Rafał z koleżanką Kasią szczęśliwi po biegu :)

Świecące sznurówki, w których biegła Kasia idealnie nadały się na Nocny Półmaraton :)


A wy biegaliście kiedyś półmaraton we Wrocławiu? Jakie są wasze odczucia? A może planujecie przebiec? Czekamy na wasze opinie w komentarzach :)

Pozdrawiam, Asia

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

ASIA JAKO REPORTERKA - SONDA - JAK WAŻNY JEST SPORT!

Kolejny krok w stronę marzeń zrobiony! Zawsze oprócz pisania chciałam spróbować swoich sił przed kamerą. Ostatnio dostałam taką właśnie szansę w pracy. Razem ze Sportowym Wrocławiem przeprowadziliśmy sondę uliczną na temat ich zainteresowań sportowych mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Ich odpowiedzi i mój występ znajdziecie w wideo "Wrocławianie wiedzą najlepiej... jak ważny jest sport!" Link poniżej, zapraszam!  Asia :)
https://sportowywroclaw.pl/wroclawianie-wiedza-najlepiej/wroclawianie-wiedza-najlepiej-jak-wazny-jest-sport-wideo-2/
Fot. Sportowy Wrocław

Jak udekorować pokój biegacza? Kilka inspiracji i pomysłów! + ŻYCZENIA

Jestem osobą, która lubi pokazywać swoje osiągnięcia. Jest to dla mnie pewna forma motywacji. Dzięki temu wiem, że moja ciężka praca i treningi nie idą na marne. Moja kolekcja medali i pucharów stale się powiększa. Co mnie bardzo cieszy. Wszystko ułożone jest w widocznym miejscu na regałach i wieszakach. Ostatnio natknęłam się na zdjęcie nietypowej choinki złożonej z numerków startowych. Postanowiłam, że napiszę post o inspiracjach lub pomysłach jak udekorować pokój biegacza i jego osiągnięcia. Większość zdjęć znalazłam w internecie. 

Autorzy zdjęcia: Julia, Sebastian Kapela
Na zdjęciu Ryszard Kałaczyński, który przebiegł 366 maratonów w 366 dni Fot. Daniel Frymark
źródło: internet
źródło: internet
źródło: internet
Źródło:Napieramy.pl
Źródło:Napieramy.pl
Źródło: zabiegani.tv
My również ubraliśmy naszą choinkę w stylu zabieganej rodzinki. Oprócz standardowych lampek i światełek znalazły się też medale ;) Z okazji świąt Bożego Narodzenia RodzinkaBiega życzy wszystkim wesołych, spokojnych i rodzinn…

SYLWESTER 2016 – TANECZNIE I NA SPORTOWO

Sylwester 2016 r. był wyjątkowy dla naszej Rozbieganej Rodzinki. Po raz pierwszy od kilku lat ten wyjątkowy dzień wypadł w sobotę, dzięki czemu nie było problemów na linii praca – zawody sportowe. Do wyboru były 2 imprezy biegowe, obydwie o dystansie 10 km: w Trzebnicy i Jelczu-Laskowicach. Po krótkim namyśle wybraliśmy Jelcz-Laskowice, z dwóch powodów: po pierwsze opłata startowa była niższa, po drugie limit zawodników był dużo niższy od zawodów w Trzebnicy. Od pewnego czasu jesteśmy zwolennikami bardziej kameralnych zawodów. Choć i tak ogólna liczba startujących zawodników przekroczyła 650 osób. Joasia i Rafał jak zawsze pobiegli, natomiast Iwona rywalizowała w Nordic Walking na dystansie 5 km. Sylwestrowy poranek powitał nas ujemną temperaturą i świeżą warstwą śniegu. Mimo wszystko ruszyliśmy do Jelcza w dobrych nastrojach i z pozytywnym nastawieniem. Biuro zawodów działało bez zarzutu, natomiast w holu Centrum Sportu i Rekreacji przybywało coraz więcej znajomych biegaczy. Przy…