Przejdź do głównej zawartości

NOCNE BIEGANIE WE WROCŁAWIU

Za nami już kolejna edycja Nocnego Półmaratonu Wrocławskiego. Bieg odbył się 18 czerwca. Tym razem na starcie pojawiła się rekordowa liczba 9592 biegaczy!

Przed główną rywalizacja na 21km ścigali się młodzi sportowcy w PKO Młodzieżowym Biegu Olimpijskim im. Jerzego Witkowskiego. Zawodnicy musieli pokonać dystans 2,34 km wokół Stadionu Olimpijskiego. Michał z naszej rodzinki pobiegł w czasie 00:07:30. Dzięki temu zajął 3 miejsce w kategorii gimnazjum. 
Na zdjęciu: Asia, Paulina, Dominik i Michał 
Michał z kolegą Dominikiem

Zacięta rywalizacja o zwycięstwo w półmaratonie wśród mężczyzn toczyła się do ostatnich linii mety. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Kenijczyk Dominic Mailu Musyimi z czasem 1:03:04. Na trzecim miejscu stanął Polak – Marcin Chabowski. Najszybsza wśród kobiet była reprezentantka Białorusi Maryna Damantsevich (czas: 1:13:13). Najlepszą Polką okazała się Iwona Lewandowska, która uplasowała się na drugim miejscu.

Jak co roku przyznana została nagroda dla najstarszego zawodnika i zawodniczki. Zwyciężyli: Szudlarek Michał (rocznik 1933) oraz Kasierska Ewa (1948). Co ciekawe oboje zaczęli biegać gdy ukończyli 60 lat. 

W tym roku nasze miasto pełni funkcję Europejskiej Stolicy Kultury i dlatego organizatorzy zadbali o odpowiednią oprawę artystyczną. Biegacze i kibice mogli posłuchać muzyki klasycznej. Pierwsza strefa (elita) wystartowała do utworu „Cwał Walkirii” Richarda Wagnera. Następni zawodnicy na początku biegu usłyszeli: „Taniec z szablami” Arama Chaczaturiana, „Marsz Radetzkiego” Johanna Straussa, „Lot trzmiela” Nikołaja Rimski-Korsakowa oraz „Kankan” Jacquesa Offenbacha. Wzdłuż trasy półmaratonu niewielkie, kilkuosobowe zespoły muzyczne zagrały na żywo wybrane utwory muzyki klasycznej. Atrakcją wizualną był pokaz świetlny Projekt P.I.W.O. wyświetlony na budynku Urzędu Wojewódzkiego.

Ciekawostką tegorocznego półmaratonu było nocne zwiedzanie Wrocławia. „Grupa turystyczna” wraz ze swoim pacemakerem-przewodnikiem. biegła na końcu stawki. Należeli do niej zawodnicy, dla których ważniejsze od wyników, było poznawanie miasta. Usłyszeli oni opowieść o historii stolicy Dolnego Śląska i najciekawsze fakty z dziejów Wrocławia. 

W półmaratonie wziął udział tato Rafał. Jego odczucia i ocenę po biegu możecie przeczytać
Tato Rafał z koleżanką Kasią szczęśliwi po biegu :)

Świecące sznurówki, w których biegła Kasia idealnie nadały się na Nocny Półmaraton :)


A wy biegaliście kiedyś półmaraton we Wrocławiu? Jakie są wasze odczucia? A może planujecie przebiec? Czekamy na wasze opinie w komentarzach :)

Pozdrawiam, Asia

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasimistrzowie.pl, czyli sportowa platforma z potencjałem!

Ostatnio mieliśmy okazję poznać Agatę Tchórz, jedną z inicjatorek projektu Nasimistrzowie.pl. Jest to multimedialna, profesjonalna platforma internetowa, której głównym celem jest ożywienie rynku umów sponsorskich i ułatwienie relacji sportowiec - sponsor. Według nas to świetna inicjatywa, dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam ten projekt. Zapraszamy do przeczytania i wsparcia Nasimistrzowie.pl (klik → http://nasimistrzowie.pl/)

1) W jakim celu powstała/funkcjonuje firma i jakie potrzeby rynku/konsumentów zabezpiecza? Misja: Zbliżenie 3 podmiotów: kibiców, sportowców i sponsorów. Ułatwienie sportowcom pozyskanie Sponsora a Sponsorom wybór sportowca, który stanie się ‘twarzą” firmy.
Cele Główne: Jednoczenie środowiska sportowego Budowanie rynku marketingu sportowego Ukazanie głosu sportowców w ważnych dla nich sprawach istotnego dla kibiców Stworzenie zasad współpracy na linii zawodnik-sponsor; połączenie zawodników ze sponsorami na zasadzie obopólnego wsparcia, dzięki czemu obie strony będą …

ASIA JAKO REPORTERKA - SONDA - JAK WAŻNY JEST SPORT!

Kolejny krok w stronę marzeń zrobiony! Zawsze oprócz pisania chciałam spróbować swoich sił przed kamerą. Ostatnio dostałam taką właśnie szansę w pracy. Razem ze Sportowym Wrocławiem przeprowadziliśmy sondę uliczną na temat ich zainteresowań sportowych mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Ich odpowiedzi i mój występ znajdziecie w wideo "Wrocławianie wiedzą najlepiej... jak ważny jest sport!" Link poniżej, zapraszam!  Asia :)
https://sportowywroclaw.pl/wroclawianie-wiedza-najlepiej/wroclawianie-wiedza-najlepiej-jak-wazny-jest-sport-wideo-2/
Fot. Sportowy Wrocław

BLOG PO PRZERWIE - Z NADZIEJAMI W NOWY ROK

Przychodzi taki czas w naszym życiu, kiedy w ciszy należy spędzić lub przeczekać trudne chwile, które stają się znienacka udziałem każdego z nas. Tym samym RozbieganaRodzinka starała się realizować swoją pasję sportową odpuszczając pisanie na blogu. Czasami tak jest łatwiej. Tak jak wcześniej napisałem, nie zaniedbywaliśmy naszej sportowej pasji. Największy trud i wysiłek był udziałem Asi, natomiast ja z Iwoną staraliśmy się wypełnić wolny czas sportem w miarę naszych możliwości. Dzięki temu startowaliśmy w parkrunach, Biegu z Okazji Dnia Podchorążego, Biegu w Poszukiwaniu Św. Mikołaja w Prusicach, Karłowickiej Pętelce i Biegu Sylwestrowym w Jelczu-Laskowicach.
Sukces w Biegu Podchorążego!
Efekty naszych startów są różnorodne. Asia dzięki wytężonym treningom za każdym razem stawała na podium, czy to w klasyfikacji OPEN, czy też w kategorii wiekowej. Iwona wzięła na swoje barki ideę rozpropagowania uczestnictwa zawodników nordic walking w cotygodniowym parkrunie. Ja natomiast biorę udział…