Przejdź do głównej zawartości

PÓŁMARATON ŚLĘŻAŃSKI - GOERLITZ - GRODZISK WIELKOPOLSKI - WROCŁAW

I półrocze 2016 r. już za mną. W tym czasie miałem przyjemność startować w kilkunastu biegach na Dolnym Śląsku, w szczególności brałem udział w 4 półmaratonach: 3 w ramach Korony Półmaratonów Polskich (Ślęża/Sobótka, Grodzisk Wielkopolski, Wrocław) oraz w Goerlitz w ramach EuropaMarathon, jako mój pierwszy zagraniczny start. Ze względu na terminy startów poszczególnych półmaratonów okazało się, że swoją życiówkę (01:47:08) ponownie wybiegałem podczas Nocnego Wrocław Półmaratonu. Ponadto miałem okazję bliżej poznać i dzięki temu porównać ww. zawody. W pierwszej kolejności na usta ciśnie się powiedzenie „Swego nie znacie, cudze chwalicie”. Oczywiście odnosi się ono do Półmaratonu w Goerlitz, ale o tym w dalszej części. Poszczególne elementy przedstawię w formie tabeli, w której zastosuję skalę ocen: 

1 (bardzo źle), 2 (źle), 3 (dobrze) i 4 (bardzo dobrze).

L.p.

Półmaraton
Ślężański
Półmaraton
w Goerlitz
Półmaraton
w Grodzisku Wlkp.
Nocny Wrocław
Półmaraton
1.
Pakiet startowy
2
1
4
3
2.
Medal
3
2
4
1
3.
Posiłek regen.
2
0
4
1
4.
Szatnie/natryski
3
3
3
1
5.
Koszulka
Dodatkowa opłata
Dodatkowa opłata
Brak
2
6.
Punkty nawadniania
3
4
4
2
7.
Oprawa muzyczna
0
3
3
1
8.
Kibice
1
3
4
2

RAZEM:
14
16
26
13

Jak widać zwycięzcą mojej subiektywnej oceny został Półmaraton w Grodzisku Wielkopolskim – bogaty pakiet startowy (chociaż bez koszulki technicznej), piękny medal, wypasiony posiłek regeneracyjny, spontaniczni kibice, kurtyny wodne przygotowane przez organizatorów oraz mieszkańców.
Na drugim miejscu uplasował się Półmaraton w Goerlitz, chociaż moje pierwsze oceny po odbiorze pakietu startowego były bardzo niskie. Pierwszy raz zdarzyło mi się, że w ramach pakietu startowego odebrałem wyłącznie numer z agrafkami, a na mecie były wyłącznie owoce i napoje. W tej kwestii polscy organizatorzy imprez biegowych są o niebo lepsi od organizatorów z Goerlitz. Na szczęście kibice i kwestie organizacyjne na trasie w pełni zrekompensowały początkowe niedociągnięcia.

Na słabszy wynik Półmaratonu Ślężańskiego wpływa brak kibiców i oprawy muzycznej na trasie. Ponadto w tym roku wziąłem udział w biegu z kontuzją, co na pewno nie sprzyjało pozytywnym odczuciom w trakcie i po zawodach. Nie zmienia to faktu, że w przyszłym roku planuję rozpocząć sezon biegowy udziałem w kolejnej edycji Półmaratonu Ślężańskiego.Ku mojemu zaskoczeniu najniższą ocenę uzyskał Nocny Wrocław Półmaraton. Główną zaletą tego biegu jest temperatura otoczenia oraz bardzo dobry marketing. Z tyloma pochlebnymi opiniami w mediach po biegu jeszcze nigdy nie spotkałem się. W moim odczuciu oprawa muzyczna w postaci muzyki poważnej była praktycznie niezauważalna, zaś największym niedociągnięciem był brak napojów na ostatnim punkcie nawadniania.


Na szczęście w moim bieganiu liczy się współzawodnictwo i dobra zabawa ze znajomymi biegaczami. Dlatego też na pewno spotkacie mnie w przyszłości na którymś z ww. zawodów. A ja już od jutra zaczynam przygotowania do startów w drugiej połowie roku. Na razie zaplanowałem start w Półmaratonach w Wałbrzychu i Krakowie, rozważam jeszcze udział w Legnicy i Wodzisławiu Śląskim. Liczę, że dane mi będzie spotkać Was na ww. trasach biegowych.
Pozdrawiam, Rafał

Komentarze

  1. Gratulacje oraz życzę dalszych sukcesów w maratonach! :)
    Pozdrawiam, gwiazda.
    http://gwiaazdka.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasimistrzowie.pl, czyli sportowa platforma z potencjałem!

Ostatnio mieliśmy okazję poznać Agatę Tchórz, jedną z inicjatorek projektu Nasimistrzowie.pl. Jest to multimedialna, profesjonalna platforma internetowa, której głównym celem jest ożywienie rynku umów sponsorskich i ułatwienie relacji sportowiec - sponsor. Według nas to świetna inicjatywa, dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam ten projekt. Zapraszamy do przeczytania i wsparcia Nasimistrzowie.pl (klik → http://nasimistrzowie.pl/)

1) W jakim celu powstała/funkcjonuje firma i jakie potrzeby rynku/konsumentów zabezpiecza? Misja: Zbliżenie 3 podmiotów: kibiców, sportowców i sponsorów. Ułatwienie sportowcom pozyskanie Sponsora a Sponsorom wybór sportowca, który stanie się ‘twarzą” firmy.
Cele Główne: Jednoczenie środowiska sportowego Budowanie rynku marketingu sportowego Ukazanie głosu sportowców w ważnych dla nich sprawach istotnego dla kibiców Stworzenie zasad współpracy na linii zawodnik-sponsor; połączenie zawodników ze sponsorami na zasadzie obopólnego wsparcia, dzięki czemu obie strony będą …

ASIA JAKO REPORTERKA - SONDA - JAK WAŻNY JEST SPORT!

Kolejny krok w stronę marzeń zrobiony! Zawsze oprócz pisania chciałam spróbować swoich sił przed kamerą. Ostatnio dostałam taką właśnie szansę w pracy. Razem ze Sportowym Wrocławiem przeprowadziliśmy sondę uliczną na temat ich zainteresowań sportowych mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Ich odpowiedzi i mój występ znajdziecie w wideo "Wrocławianie wiedzą najlepiej... jak ważny jest sport!" Link poniżej, zapraszam!  Asia :)
https://sportowywroclaw.pl/wroclawianie-wiedza-najlepiej/wroclawianie-wiedza-najlepiej-jak-wazny-jest-sport-wideo-2/
Fot. Sportowy Wrocław

BLOG PO PRZERWIE - Z NADZIEJAMI W NOWY ROK

Przychodzi taki czas w naszym życiu, kiedy w ciszy należy spędzić lub przeczekać trudne chwile, które stają się znienacka udziałem każdego z nas. Tym samym RozbieganaRodzinka starała się realizować swoją pasję sportową odpuszczając pisanie na blogu. Czasami tak jest łatwiej. Tak jak wcześniej napisałem, nie zaniedbywaliśmy naszej sportowej pasji. Największy trud i wysiłek był udziałem Asi, natomiast ja z Iwoną staraliśmy się wypełnić wolny czas sportem w miarę naszych możliwości. Dzięki temu startowaliśmy w parkrunach, Biegu z Okazji Dnia Podchorążego, Biegu w Poszukiwaniu Św. Mikołaja w Prusicach, Karłowickiej Pętelce i Biegu Sylwestrowym w Jelczu-Laskowicach.
Sukces w Biegu Podchorążego!
Efekty naszych startów są różnorodne. Asia dzięki wytężonym treningom za każdym razem stawała na podium, czy to w klasyfikacji OPEN, czy też w kategorii wiekowej. Iwona wzięła na swoje barki ideę rozpropagowania uczestnictwa zawodników nordic walking w cotygodniowym parkrunie. Ja natomiast biorę udział…