Przejdź do głównej zawartości

SKY TOWER RUNNERS

Kasia, Wacław, Darek, Zyga, Krzysztof i Ja – razem tworzymy drużynę Sky Tower RUNners. Pomysł na powstanie drużyny zrodził się latem ubiegłego roku. Postanowiliśmy nadać nowy wymiar naszej biegowej pasji, biorąc czynny udział w promocji biegu Sky Tower Run 2016 oraz jednego z największych/najważniejszych symboli Wrocławia, jakim bez wątpienia jest budynek Sky Tower. Dzięki przychylności szefostwa Sky Tower udało się sformalizować naszą współpracę, dzięki czemu możemy formalnie posługiwać się nazwą Sky Tower. Na początek naszej współpracy zostaliśmy wyposażeni w strój do biegania (koszulki, kurtki, czapki i kominy), z których korzystamy podczas zawodów biegowych. W strojach tych biegaliśmy/biegamy podczas zawodów Parkrun, Citytrail, IV Edycji Prusice Biegają, ZiMNaR, Biegu Karnawałowym, Crossie Trzebnickim oraz Wrocławskiej 30-tce. A to nie koniec – następne biegi są przed nami. 





Idąc z duchem czasu utworzyliśmy drużynowy fanpage na Facebooku SKY TOWER RUNNERS, na którym dokumentujemy swoje dokonania biegowe i prezentujemy plany na przyszłość. Dla całej drużyny jest to ciekawe doświadczenie, ponieważ do tej pory biegaliśmy w dużej grupie (można by rzec anonimowo), a teraz jesteśmy głównymi „aktorami” Sky Tower RUNners.










Do wyróżniających się zawodników drużyny należą 2 osoby:
1. Wacław – ikona, symbol amatorskich biegów we Wrocławiu. Najlepiej dowiedzieć się o Jego historii biegowej z wywiadu zamieszczonego na stronie: 
2. Kasia – dziewczyna o wielkim, biegowym sercu. Dzielnie walcząca o jak najlepsze miejsce na mecie podczas zawodów. I wielokrotnie z bardzo dobrym skutkiem. 

Oto film, który stworzyła Asia o naszej drużynie. Zapraszamy do oglądania!

Głęboko wierzę, że nasza inicjatywa będzie dodatkowym impulsem do regularnych treningów i startów. W końcu wyznaczony cel na ten rok to Korona Półmaratonów. Pierwszy start odbył się 19 marca w Sobótce. Kolejne już niedługo. Śledźcie naszą sportową przygodę. Do zobaczenia na zawodach!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

KROK PO KROKU - NORDIC WALKING

Nordic Walking kojarzy się wszystkim z rozrywką dla starszych osób. W tym poście chcemy obalić ten mit i pokazać zalety tego sportu. Rosnące zainteresowanie techniką Nordic Walking w wielu krajach Europy nie tylko pokazuje, iż jest to wspaniała forma rekreacji, ale również znajduje ona coraz szersze zastosowanie i uznanie w rehabilitacji. HISTORIA Nordic Walking pochodzi z Finlandii. To właśnie tam w latach siedemdziesiątych tamtejsi trenerzy i sportowcy trenujący biathlon postanowili urozmaicić trening letni, aby w okresie bezśniegowym móc efektywnie kontynuować proces treningowy. Szukając formy ruchu, która mogłaby zastąpić bieg narciarski, postanowili odłożyć narty na półkę i posługiwać się samymi kijkami. Zaczęli chodzić w sposób naśladujący ruch z narciarstwa biegowego. Tym prostym sposobem zaczęło rodzić się zjawisko nazwane wkrótce „Nordic Walking”.   Pod koniec lat 80 - tych w Finlandii podjęto pierwsze próby promowania Nordic Walking w kręgach sportowy...

Jak udekorować pokój biegacza? Kilka inspiracji i pomysłów! + ŻYCZENIA

Jestem osobą, która lubi pokazywać swoje osiągnięcia. Jest to dla mnie pewna forma motywacji. Dzięki temu wiem, że moja ciężka praca i treningi nie idą na marne. Moja kolekcja medali i pucharów stale się powiększa. Co mnie bardzo cieszy. Wszystko ułożone jest w widocznym miejscu na regałach i wieszakach. Ostatnio natknęłam się na zdjęcie nietypowej choinki złożonej z numerków startowych. Postanowiłam, że napiszę post o inspiracjach lub pomysłach jak udekorować pokój biegacza i jego osiągnięcia. Większość zdjęć znalazłam w internecie.  Autorzy zdjęcia: Julia, Sebastian Kapela Na zdjęciu Ryszard Kałaczyński, który przebiegł 366 maratonów w 366 dni Fot. Daniel Frymark źródło: internet źródło: internet źródło: internet Źródło:Napieramy.pl Źródło:Napieramy.pl Źródło: zabiegani.tv My również ubraliśmy naszą choinkę w stylu zabieganej rodzinki. Oprócz standardowych lampek i światełek znalazły się też medale ;) Z okazji świąt Bożego ...

Liga Biegowa - dla tych co lubią rywalizację

Jakiś czas temu pisałam Dlaczego warto wspólnie trenować? Przedstawiłam tam plusy ćwiczeń w parach. Myślę, że warto tam dodać jeszcze jeden punkt RYWALIZACJA. Ostatnio powstała ciekawa inicjatywa, czyli LIGA BIEGOWA .   Co to jest Liga Biegowa oraz jak działa? Jest to nowy, darmowy portal zrzeszający biegaczy. Zawodnicy rejestrują się na stronie, gdzie porównują swoje wyniki indywidualne i drużynowe ( można stworzyć swój team lub dołączyć do już istniejącej). Wyniki biegów na dystansach: 5, 10, półmaraton, maraton są punktowane i obliczane na podstawie kalkulatora dostępnego na stronie ( kalkulator ). Im szybciej pobiegniesz tym więcej punktów zdobędziesz. Wyniki są sumowane i tak powstaje ranking. Co należy robić? Po prostu biegać :)