Przejdź do głównej zawartości

Czym jest CROSSFIT?

Definiując w kilku słowach: Crossfit skupia się na podnoszeniu wydolności organizmu, budowaniu siły, cech gimnastycznych oraz mobilności w stawach.

Oto sala HESTreZ - Crossfit Wrocław na której trenujemy.
Źródło: www.concept.hestrez.pl
 
Na Zachodzie crossfit już jest bardzo modny, u nas ten trend dopiero się rozpoczyna. Crossfit, jak twierdzą jego twórcy, nie jest nowym programem treningowym, ale nowatorskim podejściem do treningu. Dzięki niemu w stosunkowo krótkim czasie, można osiągnąć niesamowite efekty. Jego główna zaleta polega na tym, że nie koncentruje się na wybranych cechach motorycznych, ale kształtuje ogólną sprawność organizmu.

Godzinne zajęcia składają się z solidnej rozgrzewki, następnie właściwej części treningowej, po zakończeniu której jest czas na rzetelne rozciąganie. Przykładowe ćwiczenia wykorzystywane w crossfit to: bieganie, wyrzuty piłkami lekarskimi, skakanie na skakance, podciągnięcia na drążku lub kółkach gimnastycznych.

W crossfit wyrabia się odporność krążeniową oraz oddechową, siłę i wytrzymałość mięśni, rozciągliwość, szybkość, sprawność, psychomotorykę, równowagę i precyzję. Celem treningu jest podnoszenie swoich możliwości fizycznych, co bezpośrednio przekłada się na poprawę zdrowia. Ćwiczenia grupowe pod opieką trenera mobilizują uczestników oraz zwiększają ich zaangażowanie w wykonywaną pracę, szczególnie gdy towarzyszy im dobra, sportowa atmosfera.

Rodzinka Biega o crossfit:
Ja razem z tatą byliśmy już na kliku treningach i możemy śmiało powiedzieć, że będziemy przychodzić na następne zajęcia crossfit. W godzinę dostaliśmy porządny wycisk – dosłownie „lało się z nas”. Tak jak wyżej napisaliśmy treningi rozpoczynają się od rozgrzewki ( ostatnio był to bieg i wskakiwanie na skrzynie ), potem część zasadnicza ( najczęściej trening obwodowy ), na koniec rozciąganie. Większość ćwiczeń jest z obciążeniem, często widać na twarzach grymas bólu, ale coś sprawia że z chęcią wraca się na następny trening. Jednym z plusów jest praca w grupie, uwierzcie daje to dużą motywację. Do tego czujne oko trenera / trenerki nie pozwala ci się obijać, a jak robisz błąd to z chęcią pomoże i poprawi. Mamy nadzieję, że nasza ciężka praca przyniesie efekty w bieganiu. Was natomiast zachęcamy do spróbowania crossfitu, na pewno nie będziecie zawiedzeni. :)

 
Źródła zdjęć: Trenuj z Nami

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasimistrzowie.pl, czyli sportowa platforma z potencjałem!

Ostatnio mieliśmy okazję poznać Agatę Tchórz, jedną z inicjatorek projektu Nasimistrzowie.pl. Jest to multimedialna, profesjonalna platforma internetowa, której głównym celem jest ożywienie rynku umów sponsorskich i ułatwienie relacji sportowiec - sponsor. Według nas to świetna inicjatywa, dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam ten projekt. Zapraszamy do przeczytania i wsparcia Nasimistrzowie.pl (klik → http://nasimistrzowie.pl/)

1) W jakim celu powstała/funkcjonuje firma i jakie potrzeby rynku/konsumentów zabezpiecza? Misja: Zbliżenie 3 podmiotów: kibiców, sportowców i sponsorów. Ułatwienie sportowcom pozyskanie Sponsora a Sponsorom wybór sportowca, który stanie się ‘twarzą” firmy.
Cele Główne: Jednoczenie środowiska sportowego Budowanie rynku marketingu sportowego Ukazanie głosu sportowców w ważnych dla nich sprawach istotnego dla kibiców Stworzenie zasad współpracy na linii zawodnik-sponsor; połączenie zawodników ze sponsorami na zasadzie obopólnego wsparcia, dzięki czemu obie strony będą …

ASIA JAKO REPORTERKA - SONDA - JAK WAŻNY JEST SPORT!

Kolejny krok w stronę marzeń zrobiony! Zawsze oprócz pisania chciałam spróbować swoich sił przed kamerą. Ostatnio dostałam taką właśnie szansę w pracy. Razem ze Sportowym Wrocławiem przeprowadziliśmy sondę uliczną na temat ich zainteresowań sportowych mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Ich odpowiedzi i mój występ znajdziecie w wideo "Wrocławianie wiedzą najlepiej... jak ważny jest sport!" Link poniżej, zapraszam!  Asia :)
https://sportowywroclaw.pl/wroclawianie-wiedza-najlepiej/wroclawianie-wiedza-najlepiej-jak-wazny-jest-sport-wideo-2/
Fot. Sportowy Wrocław

BLOG PO PRZERWIE - Z NADZIEJAMI W NOWY ROK

Przychodzi taki czas w naszym życiu, kiedy w ciszy należy spędzić lub przeczekać trudne chwile, które stają się znienacka udziałem każdego z nas. Tym samym RozbieganaRodzinka starała się realizować swoją pasję sportową odpuszczając pisanie na blogu. Czasami tak jest łatwiej. Tak jak wcześniej napisałem, nie zaniedbywaliśmy naszej sportowej pasji. Największy trud i wysiłek był udziałem Asi, natomiast ja z Iwoną staraliśmy się wypełnić wolny czas sportem w miarę naszych możliwości. Dzięki temu startowaliśmy w parkrunach, Biegu z Okazji Dnia Podchorążego, Biegu w Poszukiwaniu Św. Mikołaja w Prusicach, Karłowickiej Pętelce i Biegu Sylwestrowym w Jelczu-Laskowicach.
Sukces w Biegu Podchorążego!
Efekty naszych startów są różnorodne. Asia dzięki wytężonym treningom za każdym razem stawała na podium, czy to w klasyfikacji OPEN, czy też w kategorii wiekowej. Iwona wzięła na swoje barki ideę rozpropagowania uczestnictwa zawodników nordic walking w cotygodniowym parkrunie. Ja natomiast biorę udział…