Przejdź do głównej zawartości

Czym jest CROSSFIT?

Definiując w kilku słowach: Crossfit skupia się na podnoszeniu wydolności organizmu, budowaniu siły, cech gimnastycznych oraz mobilności w stawach.

Oto sala HESTreZ - Crossfit Wrocław na której trenujemy.
Źródło: www.concept.hestrez.pl
 
Na Zachodzie crossfit już jest bardzo modny, u nas ten trend dopiero się rozpoczyna. Crossfit, jak twierdzą jego twórcy, nie jest nowym programem treningowym, ale nowatorskim podejściem do treningu. Dzięki niemu w stosunkowo krótkim czasie, można osiągnąć niesamowite efekty. Jego główna zaleta polega na tym, że nie koncentruje się na wybranych cechach motorycznych, ale kształtuje ogólną sprawność organizmu.

Godzinne zajęcia składają się z solidnej rozgrzewki, następnie właściwej części treningowej, po zakończeniu której jest czas na rzetelne rozciąganie. Przykładowe ćwiczenia wykorzystywane w crossfit to: bieganie, wyrzuty piłkami lekarskimi, skakanie na skakance, podciągnięcia na drążku lub kółkach gimnastycznych.

W crossfit wyrabia się odporność krążeniową oraz oddechową, siłę i wytrzymałość mięśni, rozciągliwość, szybkość, sprawność, psychomotorykę, równowagę i precyzję. Celem treningu jest podnoszenie swoich możliwości fizycznych, co bezpośrednio przekłada się na poprawę zdrowia. Ćwiczenia grupowe pod opieką trenera mobilizują uczestników oraz zwiększają ich zaangażowanie w wykonywaną pracę, szczególnie gdy towarzyszy im dobra, sportowa atmosfera.

Rodzinka Biega o crossfit:
Ja razem z tatą byliśmy już na kliku treningach i możemy śmiało powiedzieć, że będziemy przychodzić na następne zajęcia crossfit. W godzinę dostaliśmy porządny wycisk – dosłownie „lało się z nas”. Tak jak wyżej napisaliśmy treningi rozpoczynają się od rozgrzewki ( ostatnio był to bieg i wskakiwanie na skrzynie ), potem część zasadnicza ( najczęściej trening obwodowy ), na koniec rozciąganie. Większość ćwiczeń jest z obciążeniem, często widać na twarzach grymas bólu, ale coś sprawia że z chęcią wraca się na następny trening. Jednym z plusów jest praca w grupie, uwierzcie daje to dużą motywację. Do tego czujne oko trenera / trenerki nie pozwala ci się obijać, a jak robisz błąd to z chęcią pomoże i poprawi. Mamy nadzieję, że nasza ciężka praca przyniesie efekty w bieganiu. Was natomiast zachęcamy do spróbowania crossfitu, na pewno nie będziecie zawiedzeni. :)

 
Źródła zdjęć: Trenuj z Nami

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

ASIA JAKO REPORTERKA - SONDA - JAK WAŻNY JEST SPORT!

Kolejny krok w stronę marzeń zrobiony! Zawsze oprócz pisania chciałam spróbować swoich sił przed kamerą. Ostatnio dostałam taką właśnie szansę w pracy. Razem ze Sportowym Wrocławiem przeprowadziliśmy sondę uliczną na temat ich zainteresowań sportowych mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Ich odpowiedzi i mój występ znajdziecie w wideo "Wrocławianie wiedzą najlepiej... jak ważny jest sport!" Link poniżej, zapraszam!  Asia :)
https://sportowywroclaw.pl/wroclawianie-wiedza-najlepiej/wroclawianie-wiedza-najlepiej-jak-wazny-jest-sport-wideo-2/
Fot. Sportowy Wrocław

Jak udekorować pokój biegacza? Kilka inspiracji i pomysłów! + ŻYCZENIA

Jestem osobą, która lubi pokazywać swoje osiągnięcia. Jest to dla mnie pewna forma motywacji. Dzięki temu wiem, że moja ciężka praca i treningi nie idą na marne. Moja kolekcja medali i pucharów stale się powiększa. Co mnie bardzo cieszy. Wszystko ułożone jest w widocznym miejscu na regałach i wieszakach. Ostatnio natknęłam się na zdjęcie nietypowej choinki złożonej z numerków startowych. Postanowiłam, że napiszę post o inspiracjach lub pomysłach jak udekorować pokój biegacza i jego osiągnięcia. Większość zdjęć znalazłam w internecie. 

Autorzy zdjęcia: Julia, Sebastian Kapela
Na zdjęciu Ryszard Kałaczyński, który przebiegł 366 maratonów w 366 dni Fot. Daniel Frymark
źródło: internet
źródło: internet
źródło: internet
Źródło:Napieramy.pl
Źródło:Napieramy.pl
Źródło: zabiegani.tv
My również ubraliśmy naszą choinkę w stylu zabieganej rodzinki. Oprócz standardowych lampek i światełek znalazły się też medale ;) Z okazji świąt Bożego Narodzenia RodzinkaBiega życzy wszystkim wesołych, spokojnych i rodzinn…

SYLWESTER 2016 – TANECZNIE I NA SPORTOWO

Sylwester 2016 r. był wyjątkowy dla naszej Rozbieganej Rodzinki. Po raz pierwszy od kilku lat ten wyjątkowy dzień wypadł w sobotę, dzięki czemu nie było problemów na linii praca – zawody sportowe. Do wyboru były 2 imprezy biegowe, obydwie o dystansie 10 km: w Trzebnicy i Jelczu-Laskowicach. Po krótkim namyśle wybraliśmy Jelcz-Laskowice, z dwóch powodów: po pierwsze opłata startowa była niższa, po drugie limit zawodników był dużo niższy od zawodów w Trzebnicy. Od pewnego czasu jesteśmy zwolennikami bardziej kameralnych zawodów. Choć i tak ogólna liczba startujących zawodników przekroczyła 650 osób. Joasia i Rafał jak zawsze pobiegli, natomiast Iwona rywalizowała w Nordic Walking na dystansie 5 km. Sylwestrowy poranek powitał nas ujemną temperaturą i świeżą warstwą śniegu. Mimo wszystko ruszyliśmy do Jelcza w dobrych nastrojach i z pozytywnym nastawieniem. Biuro zawodów działało bez zarzutu, natomiast w holu Centrum Sportu i Rekreacji przybywało coraz więcej znajomych biegaczy. Przy…