Przejdź do głównej zawartości

Liga Biegowa - dla tych co lubią rywalizację

Jakiś czas temu pisałam Dlaczego warto wspólnie trenować? Przedstawiłam tam plusy ćwiczeń w parach. Myślę, że warto tam dodać jeszcze jeden punkt RYWALIZACJA. Ostatnio powstała ciekawa inicjatywa, czyli LIGA BIEGOWA.

 
Co to jest Liga Biegowa oraz jak działa?
Jest to nowy, darmowy portal zrzeszający biegaczy. Zawodnicy rejestrują się na stronie, gdzie porównują swoje wyniki indywidualne i drużynowe ( można stworzyć swój team lub dołączyć do już istniejącej). Wyniki biegów na dystansach: 5, 10, półmaraton, maraton są punktowane i obliczane na podstawie kalkulatora dostępnego na stronie (kalkulator). Im szybciej pobiegniesz tym więcej punktów zdobędziesz. Wyniki są sumowane i tak powstaje ranking. Co należy robić? Po prostu biegać :)
 




 
Gdzie i jak się zarejestrować?
Wejdź na stronę http://www.ligabiegowa.pl/ i zarejestruj się. Po rejestracji i potwierdzeniu mailowym musimy czekać aż zaczną spływać prośby o potwierdzenie naszych wyników w tegorocznych biegach. Od tego momentu możemy już zająć się porównywaniem i planowaniem kolejnych startów.
 
Czas trwania
Rywalizacja trwa przez cały rok. Po zakończeniu sezonu punkty są zerowane, a zwycięzcy otrzymują nagrody :) O nagrodach przeczytasz tutaj: nagrody
 
Rafał z Rodzinka Biega w Lidze Biegowej
Tato Rafał rywalizuje już na portalu Liga Biegowa. Jest w drużynie „SKY TOWER” - tutaj możecie odwiedzić ich profil: DRUŻYNA - SKY TOWER. W Polsce zajmują 9 miejsce, a w województwie Dolnośląskim 1 !


 

 
Tata chętnie rywalizuje w lidze biegowej i was też do tego zachęca. Fajna zabawa ! :)

Komentarze

  1. Z opisu przypomina mi to trochę rywalizacje na endomondo. Ja nie jestem zwolennikiem takich zabaw, ale wierzę, że niektórych może to dodatkowo motywować. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Myślę, że różni się to od aplikacji Endomondo. Tutaj liczą się tylko starty w zawodach, czyli uzyskany czas/wynik jest przeliczany na punkty. Im szybciej się pobiegnie tym więcej punktów się zdobędzie. :)

      Oczywiście każdy ma swój rodzaj motywacji. Jedni lubią adrenalinę związaną z rywalizacją, inni nie.

      Pozdrawiam, Asia :)

      Usuń
  2. też się zapisałam do ligi biegowej :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Odpowiedzi
    1. Liga Biegowa to nie aplikacja, a platforma internetowa. Ma kilka cech wspólnych z Endomondo. Tutaj jednak liczą się tylko starty w zawodach, czyli uzyskany czas/wynik jest przeliczany na punkty. Im szybciej się pobiegnie tym więcej punktów się zdobędzie.
      PS. Dzięki temu nasze starty na zawodach mają więcej korzyści. Możemy się kontrolować, porównywać z innymi biegaczami, a przy okazji zdobywać punkty. :) Tworzymy też drużyny ( w tym wypadku cała team pracuje na wynik drużyny ) - jest to dobra forma motywacji !

      Pozdrawiam, Asia :)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak udekorować pokój biegacza? Kilka inspiracji i pomysłów! + ŻYCZENIA

Jestem osobą, która lubi pokazywać swoje osiągnięcia. Jest to dla mnie pewna forma motywacji. Dzięki temu wiem, że moja ciężka praca i treningi nie idą na marne. Moja kolekcja medali i pucharów stale się powiększa. Co mnie bardzo cieszy. Wszystko ułożone jest w widocznym miejscu na regałach i wieszakach. Ostatnio natknęłam się na zdjęcie nietypowej choinki złożonej z numerków startowych. Postanowiłam, że napiszę post o inspiracjach lub pomysłach jak udekorować pokój biegacza i jego osiągnięcia. Większość zdjęć znalazłam w internecie.  Autorzy zdjęcia: Julia, Sebastian Kapela Na zdjęciu Ryszard Kałaczyński, który przebiegł 366 maratonów w 366 dni Fot. Daniel Frymark źródło: internet źródło: internet źródło: internet Źródło:Napieramy.pl Źródło:Napieramy.pl Źródło: zabiegani.tv My również ubraliśmy naszą choinkę w stylu zabieganej rodzinki. Oprócz standardowych lampek i światełek znalazły się też medale ;) Z okazji świąt Bożego Naro

KROK PO KROKU - NORDIC WALKING

Nordic Walking kojarzy się wszystkim z rozrywką dla starszych osób. W tym poście chcemy obalić ten mit i pokazać zalety tego sportu. Rosnące zainteresowanie techniką Nordic Walking w wielu krajach Europy nie tylko pokazuje, iż jest to wspaniała forma rekreacji, ale również znajduje ona coraz szersze zastosowanie i uznanie w rehabilitacji. HISTORIA Nordic Walking pochodzi z Finlandii. To właśnie tam w latach siedemdziesiątych tamtejsi trenerzy i sportowcy trenujący biathlon postanowili urozmaicić trening letni, aby w okresie bezśniegowym móc efektywnie kontynuować proces treningowy. Szukając formy ruchu, która mogłaby zastąpić bieg narciarski, postanowili odłożyć narty na półkę i posługiwać się samymi kijkami. Zaczęli chodzić w sposób naśladujący ruch z narciarstwa biegowego. Tym prostym sposobem zaczęło rodzić się zjawisko nazwane wkrótce „Nordic Walking”.   Pod koniec lat 80 - tych w Finlandii podjęto pierwsze próby promowania Nordic Walking w kręgach sportowych. W dość kró

OKIEM KIBICA: MOTYWACJA - REWELACJA

Motywacja jest potrzebna każdemu przy wykonywaniu różnorodnych czynności. Szczególnie duże znaczenie ma ona w sporcie. Dla każdego zawodnika to droga do sukcesu. Nikt nie zmusi nikogo do niczego jeśli nie będzie tego sam chciał. Sportowiec często sam się motywuje, stawia sobie cele i dąży, aby je osiągnąć. Jednak bardzo ważna jest pomoc otoczenia, trenera, współtowarzyszy, rodziny. Kogoś, kto będzie z tą osobą w chwilach trudnych i radosnych. W Biegającej Rodzince to ja mam najmniejszy udział w zawodach. Pełnię jednak ważną rolę „motywatora” . Często wysłuchuję opowieści o treningach, kontuzjach, porażkach i sukcesach. Zachęcam do podejmowania prób, przezwyciężania trudności i nie poddawania się. Wierzę w sukces moich najbliższych Bez względu na zajęte miejsca Asi, Michała czy Rafała zawsze jestem z nich dumna, oni dla mnie są zwycięzcami. W czasie biegów  dopinguję i często wołam „Dasz radę”, „Dalej do przodu”, „Nie poddawaj się”, to tylko kilka moich motywujących okrzyków.