Przejdź do głównej zawartości

NOCNE BIEGANIE WE WROCŁAWIU

Za nami już kolejna edycja Nocnego Półmaratonu Wrocławskiego. Bieg odbył się 18 czerwca. Tym razem na starcie pojawiła się rekordowa liczba 9592 biegaczy!

Przed główną rywalizacja na 21km ścigali się młodzi sportowcy w PKO Młodzieżowym Biegu Olimpijskim im. Jerzego Witkowskiego. Zawodnicy musieli pokonać dystans 2,34 km wokół Stadionu Olimpijskiego. Michał z naszej rodzinki pobiegł w czasie 00:07:30. Dzięki temu zajął 3 miejsce w kategorii gimnazjum. 
Na zdjęciu: Asia, Paulina, Dominik i Michał 




Michał z kolegą Dominikiem

Zacięta rywalizacja o zwycięstwo w półmaratonie wśród mężczyzn toczyła się do ostatnich linii mety. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Kenijczyk Dominic Mailu Musyimi z czasem 1:03:04. Na trzecim miejscu stanął Polak – Marcin Chabowski. Najszybsza wśród kobiet była reprezentantka Białorusi Maryna Damantsevich (czas: 1:13:13). Najlepszą Polką okazała się Iwona Lewandowska, która uplasowała się na drugim miejscu.

Jak co roku przyznana została nagroda dla najstarszego zawodnika i zawodniczki. Zwyciężyli: Szudlarek Michał (rocznik 1933) oraz Kasierska Ewa (1948). Co ciekawe oboje zaczęli biegać gdy ukończyli 60 lat. 

W tym roku nasze miasto pełni funkcję Europejskiej Stolicy Kultury i dlatego organizatorzy zadbali o odpowiednią oprawę artystyczną. Biegacze i kibice mogli posłuchać muzyki klasycznej. Pierwsza strefa (elita) wystartowała do utworu „Cwał Walkirii” Richarda Wagnera. Następni zawodnicy na początku biegu usłyszeli: „Taniec z szablami” Arama Chaczaturiana, „Marsz Radetzkiego” Johanna Straussa, „Lot trzmiela” Nikołaja Rimski-Korsakowa oraz „Kankan” Jacquesa Offenbacha. Wzdłuż trasy półmaratonu niewielkie, kilkuosobowe zespoły muzyczne zagrały na żywo wybrane utwory muzyki klasycznej. Atrakcją wizualną był pokaz świetlny Projekt P.I.W.O. wyświetlony na budynku Urzędu Wojewódzkiego.

Ciekawostką tegorocznego półmaratonu było nocne zwiedzanie Wrocławia. „Grupa turystyczna” wraz ze swoim pacemakerem-przewodnikiem. biegła na końcu stawki. Należeli do niej zawodnicy, dla których ważniejsze od wyników, było poznawanie miasta. Usłyszeli oni opowieść o historii stolicy Dolnego Śląska i najciekawsze fakty z dziejów Wrocławia. 

W półmaratonie wziął udział tato Rafał. Jego odczucia i ocenę po biegu możecie przeczytać
Tato Rafał z koleżanką Kasią szczęśliwi po biegu :)

Świecące sznurówki, w których biegła Kasia idealnie nadały się na Nocny Półmaraton :)


A wy biegaliście kiedyś półmaraton we Wrocławiu? Jakie są wasze odczucia? A może planujecie przebiec? Czekamy na wasze opinie w komentarzach :)

Pozdrawiam, Asia

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak udekorować pokój biegacza? Kilka inspiracji i pomysłów! + ŻYCZENIA

Jestem osobą, która lubi pokazywać swoje osiągnięcia. Jest to dla mnie pewna forma motywacji. Dzięki temu wiem, że moja ciężka praca i treningi nie idą na marne. Moja kolekcja medali i pucharów stale się powiększa. Co mnie bardzo cieszy. Wszystko ułożone jest w widocznym miejscu na regałach i wieszakach. Ostatnio natknęłam się na zdjęcie nietypowej choinki złożonej z numerków startowych. Postanowiłam, że napiszę post o inspiracjach lub pomysłach jak udekorować pokój biegacza i jego osiągnięcia. Większość zdjęć znalazłam w internecie.  Autorzy zdjęcia: Julia, Sebastian Kapela Na zdjęciu Ryszard Kałaczyński, który przebiegł 366 maratonów w 366 dni Fot. Daniel Frymark źródło: internet źródło: internet źródło: internet Źródło:Napieramy.pl Źródło:Napieramy.pl Źródło: zabiegani.tv My również ubraliśmy naszą choinkę w stylu zabieganej rodzinki. Oprócz standardowych lampek i światełek znalazły się też medale ;) Z okazji świąt Bożego Naro

KROK PO KROKU - NORDIC WALKING

Nordic Walking kojarzy się wszystkim z rozrywką dla starszych osób. W tym poście chcemy obalić ten mit i pokazać zalety tego sportu. Rosnące zainteresowanie techniką Nordic Walking w wielu krajach Europy nie tylko pokazuje, iż jest to wspaniała forma rekreacji, ale również znajduje ona coraz szersze zastosowanie i uznanie w rehabilitacji. HISTORIA Nordic Walking pochodzi z Finlandii. To właśnie tam w latach siedemdziesiątych tamtejsi trenerzy i sportowcy trenujący biathlon postanowili urozmaicić trening letni, aby w okresie bezśniegowym móc efektywnie kontynuować proces treningowy. Szukając formy ruchu, która mogłaby zastąpić bieg narciarski, postanowili odłożyć narty na półkę i posługiwać się samymi kijkami. Zaczęli chodzić w sposób naśladujący ruch z narciarstwa biegowego. Tym prostym sposobem zaczęło rodzić się zjawisko nazwane wkrótce „Nordic Walking”.   Pod koniec lat 80 - tych w Finlandii podjęto pierwsze próby promowania Nordic Walking w kręgach sportowych. W dość kró

OKIEM KIBICA: MOTYWACJA - REWELACJA

Motywacja jest potrzebna każdemu przy wykonywaniu różnorodnych czynności. Szczególnie duże znaczenie ma ona w sporcie. Dla każdego zawodnika to droga do sukcesu. Nikt nie zmusi nikogo do niczego jeśli nie będzie tego sam chciał. Sportowiec często sam się motywuje, stawia sobie cele i dąży, aby je osiągnąć. Jednak bardzo ważna jest pomoc otoczenia, trenera, współtowarzyszy, rodziny. Kogoś, kto będzie z tą osobą w chwilach trudnych i radosnych. W Biegającej Rodzince to ja mam najmniejszy udział w zawodach. Pełnię jednak ważną rolę „motywatora” . Często wysłuchuję opowieści o treningach, kontuzjach, porażkach i sukcesach. Zachęcam do podejmowania prób, przezwyciężania trudności i nie poddawania się. Wierzę w sukces moich najbliższych Bez względu na zajęte miejsca Asi, Michała czy Rafała zawsze jestem z nich dumna, oni dla mnie są zwycięzcami. W czasie biegów  dopinguję i często wołam „Dasz radę”, „Dalej do przodu”, „Nie poddawaj się”, to tylko kilka moich motywujących okrzyków.