Przejdź do głównej zawartości

CROSS STRACEŃCÓW - CZŁOWIEK WŚRÓD ŻYWIOŁÓW

Cross Straceńców to bieg z przeszkodami. W Głogowie organizowany był już po raz szósty. W tym roku hasłem imprezy było "MAN AMONGST THE ELEMENTS = CZŁOWIEK WŚRÓD ŻYWIOŁÓW". Biegacze musieli zmierzyć się z naturą, trasą i samym sobą. Naszą rodzinkę podczas Crossu Straceńców reprezentował Michał. Bieg odbył się 26 kwietnia 2016 roku. Pomimo zimna i deszczu, na starcie stanęło 800 śmiałków. 


Biegacze mieli do wyboru trzy dystanse: 
BIEG MIEDZIOWY - 5,555m
BIEG SREBRNY - 10,555m 
BIEG ZŁOTY - MISTRZOSTWA POLSKI - 15,555m. 
Rywalizacja na dystansie 15 km wyłoniła Mistrza i Mistrzynię Polski. Tytuł Mistrza Polski po raz czwarty zdobył Piotr Łobodziński.

Wszyscy biegacze mieli wspólny start. Trasa składała się z trzech torów, które tworzyły jedną pętlę. Każdą pętle trzeba było zaliczyć, w wybranej przez siebie kolejności. Rodzaje pętli:
- biała (najdłuższa, prowadziła przez las),
- żółta (strome podbiegi, na torze motocrossowym, dużo kurzu)
- czerwona (rowy z wodą, błoto, podbieg i zbieg w błocie).




W tym roku nowością była możliwość klasyfikacji zespołowej na dystansie 5 km. Zespoły mogły się składać z dowolnej liczby zawodników lub zawodniczek, jednak do klasyfikacji brane były pod uwagę cztery najlepsze czasy. Wygrywała drużyna, której zsumowane cztery czasy najszybszych biegaczy dają najlepszy czas.
Ciekawostką są rozgrywane Mistrzostwa Polski  Cross Nordic Walking. 
Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych. Specjalnie dla nich został przygotowany marszobieg "Bieg Małego Straceńca" na dystansie 1km. Rodzice i opiekunowie pokonywali trasę razem z dziećmi, a na mecie każdy zawodnik otrzymywał medal.
Finałem Crossu był Bieg Hutników o tarczę św. Floriana. Z 30 najlepszych zawodników zwycięzcą został Piotr Łobodzińki. 

Każdy biegacz musiał biec w specjalnym plastronie. 
Widniał na nim numer zawodnika i kolor biegu (dystans jaki pokonuje). 


Michał na trasie


Start urozmaiciły flary świetlne

Michał z kolegą Dominikiem przed...

...i po biegu :)

Koszulka

Na mecie każdy biegacz otrzymywał pamiątkowy medal. Był on wykonany z drewna. 


Michał o biegu: "Cross straceńców to super przeżycie, świetna zabawa i zarazem ciekawe doświadczenie. Wbrew pozorom nie jest o takie proste, jak się wydaje. Przygodę z tym biegiem chcę powtórzyć w przyszłym roku. Pomimo walki o czas zawodnicy chętnie pomagali sobie w pokonywaniu przeszkód."

A wy braliście udział w biegach z przeszkodami? :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak udekorować pokój biegacza? Kilka inspiracji i pomysłów! + ŻYCZENIA

Jestem osobą, która lubi pokazywać swoje osiągnięcia. Jest to dla mnie pewna forma motywacji. Dzięki temu wiem, że moja ciężka praca i treningi nie idą na marne. Moja kolekcja medali i pucharów stale się powiększa. Co mnie bardzo cieszy. Wszystko ułożone jest w widocznym miejscu na regałach i wieszakach. Ostatnio natknęłam się na zdjęcie nietypowej choinki złożonej z numerków startowych. Postanowiłam, że napiszę post o inspiracjach lub pomysłach jak udekorować pokój biegacza i jego osiągnięcia. Większość zdjęć znalazłam w internecie.  Autorzy zdjęcia: Julia, Sebastian Kapela Na zdjęciu Ryszard Kałaczyński, który przebiegł 366 maratonów w 366 dni Fot. Daniel Frymark źródło: internet źródło: internet źródło: internet Źródło:Napieramy.pl Źródło:Napieramy.pl Źródło: zabiegani.tv My również ubraliśmy naszą choinkę w stylu zabieganej rodzinki. Oprócz standardowych lampek i światełek znalazły się też medale ;) Z okazji świąt Bożego Naro

KROK PO KROKU - NORDIC WALKING

Nordic Walking kojarzy się wszystkim z rozrywką dla starszych osób. W tym poście chcemy obalić ten mit i pokazać zalety tego sportu. Rosnące zainteresowanie techniką Nordic Walking w wielu krajach Europy nie tylko pokazuje, iż jest to wspaniała forma rekreacji, ale również znajduje ona coraz szersze zastosowanie i uznanie w rehabilitacji. HISTORIA Nordic Walking pochodzi z Finlandii. To właśnie tam w latach siedemdziesiątych tamtejsi trenerzy i sportowcy trenujący biathlon postanowili urozmaicić trening letni, aby w okresie bezśniegowym móc efektywnie kontynuować proces treningowy. Szukając formy ruchu, która mogłaby zastąpić bieg narciarski, postanowili odłożyć narty na półkę i posługiwać się samymi kijkami. Zaczęli chodzić w sposób naśladujący ruch z narciarstwa biegowego. Tym prostym sposobem zaczęło rodzić się zjawisko nazwane wkrótce „Nordic Walking”.   Pod koniec lat 80 - tych w Finlandii podjęto pierwsze próby promowania Nordic Walking w kręgach sportowych. W dość kró

OKIEM KIBICA: MOTYWACJA - REWELACJA

Motywacja jest potrzebna każdemu przy wykonywaniu różnorodnych czynności. Szczególnie duże znaczenie ma ona w sporcie. Dla każdego zawodnika to droga do sukcesu. Nikt nie zmusi nikogo do niczego jeśli nie będzie tego sam chciał. Sportowiec często sam się motywuje, stawia sobie cele i dąży, aby je osiągnąć. Jednak bardzo ważna jest pomoc otoczenia, trenera, współtowarzyszy, rodziny. Kogoś, kto będzie z tą osobą w chwilach trudnych i radosnych. W Biegającej Rodzince to ja mam najmniejszy udział w zawodach. Pełnię jednak ważną rolę „motywatora” . Często wysłuchuję opowieści o treningach, kontuzjach, porażkach i sukcesach. Zachęcam do podejmowania prób, przezwyciężania trudności i nie poddawania się. Wierzę w sukces moich najbliższych Bez względu na zajęte miejsca Asi, Michała czy Rafała zawsze jestem z nich dumna, oni dla mnie są zwycięzcami. W czasie biegów  dopinguję i często wołam „Dasz radę”, „Dalej do przodu”, „Nie poddawaj się”, to tylko kilka moich motywujących okrzyków.