Przejdź do głównej zawartości

Czym jest CROSSFIT?

Definiując w kilku słowach: Crossfit skupia się na podnoszeniu wydolności organizmu, budowaniu siły, cech gimnastycznych oraz mobilności w stawach.

Oto sala HESTreZ - Crossfit Wrocław na której trenujemy.
Źródło: www.concept.hestrez.pl
 
Na Zachodzie crossfit już jest bardzo modny, u nas ten trend dopiero się rozpoczyna. Crossfit, jak twierdzą jego twórcy, nie jest nowym programem treningowym, ale nowatorskim podejściem do treningu. Dzięki niemu w stosunkowo krótkim czasie, można osiągnąć niesamowite efekty. Jego główna zaleta polega na tym, że nie koncentruje się na wybranych cechach motorycznych, ale kształtuje ogólną sprawność organizmu.

Godzinne zajęcia składają się z solidnej rozgrzewki, następnie właściwej części treningowej, po zakończeniu której jest czas na rzetelne rozciąganie. Przykładowe ćwiczenia wykorzystywane w crossfit to: bieganie, wyrzuty piłkami lekarskimi, skakanie na skakance, podciągnięcia na drążku lub kółkach gimnastycznych.

W crossfit wyrabia się odporność krążeniową oraz oddechową, siłę i wytrzymałość mięśni, rozciągliwość, szybkość, sprawność, psychomotorykę, równowagę i precyzję. Celem treningu jest podnoszenie swoich możliwości fizycznych, co bezpośrednio przekłada się na poprawę zdrowia. Ćwiczenia grupowe pod opieką trenera mobilizują uczestników oraz zwiększają ich zaangażowanie w wykonywaną pracę, szczególnie gdy towarzyszy im dobra, sportowa atmosfera.

Rodzinka Biega o crossfit:
Ja razem z tatą byliśmy już na kliku treningach i możemy śmiało powiedzieć, że będziemy przychodzić na następne zajęcia crossfit. W godzinę dostaliśmy porządny wycisk – dosłownie „lało się z nas”. Tak jak wyżej napisaliśmy treningi rozpoczynają się od rozgrzewki ( ostatnio był to bieg i wskakiwanie na skrzynie ), potem część zasadnicza ( najczęściej trening obwodowy ), na koniec rozciąganie. Większość ćwiczeń jest z obciążeniem, często widać na twarzach grymas bólu, ale coś sprawia że z chęcią wraca się na następny trening. Jednym z plusów jest praca w grupie, uwierzcie daje to dużą motywację. Do tego czujne oko trenera / trenerki nie pozwala ci się obijać, a jak robisz błąd to z chęcią pomoże i poprawi. Mamy nadzieję, że nasza ciężka praca przyniesie efekty w bieganiu. Was natomiast zachęcamy do spróbowania crossfitu, na pewno nie będziecie zawiedzeni. :)

 
Źródła zdjęć: Trenuj z Nami

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak udekorować pokój biegacza? Kilka inspiracji i pomysłów! + ŻYCZENIA

Jestem osobą, która lubi pokazywać swoje osiągnięcia. Jest to dla mnie pewna forma motywacji. Dzięki temu wiem, że moja ciężka praca i treningi nie idą na marne. Moja kolekcja medali i pucharów stale się powiększa. Co mnie bardzo cieszy. Wszystko ułożone jest w widocznym miejscu na regałach i wieszakach. Ostatnio natknęłam się na zdjęcie nietypowej choinki złożonej z numerków startowych. Postanowiłam, że napiszę post o inspiracjach lub pomysłach jak udekorować pokój biegacza i jego osiągnięcia. Większość zdjęć znalazłam w internecie.  Autorzy zdjęcia: Julia, Sebastian Kapela Na zdjęciu Ryszard Kałaczyński, który przebiegł 366 maratonów w 366 dni Fot. Daniel Frymark źródło: internet źródło: internet źródło: internet Źródło:Napieramy.pl Źródło:Napieramy.pl Źródło: zabiegani.tv My również ubraliśmy naszą choinkę w stylu zabieganej rodzinki. Oprócz standardowych lampek i światełek znalazły się też medale ;) Z okazji świąt Bożego Naro

KROK PO KROKU - NORDIC WALKING

Nordic Walking kojarzy się wszystkim z rozrywką dla starszych osób. W tym poście chcemy obalić ten mit i pokazać zalety tego sportu. Rosnące zainteresowanie techniką Nordic Walking w wielu krajach Europy nie tylko pokazuje, iż jest to wspaniała forma rekreacji, ale również znajduje ona coraz szersze zastosowanie i uznanie w rehabilitacji. HISTORIA Nordic Walking pochodzi z Finlandii. To właśnie tam w latach siedemdziesiątych tamtejsi trenerzy i sportowcy trenujący biathlon postanowili urozmaicić trening letni, aby w okresie bezśniegowym móc efektywnie kontynuować proces treningowy. Szukając formy ruchu, która mogłaby zastąpić bieg narciarski, postanowili odłożyć narty na półkę i posługiwać się samymi kijkami. Zaczęli chodzić w sposób naśladujący ruch z narciarstwa biegowego. Tym prostym sposobem zaczęło rodzić się zjawisko nazwane wkrótce „Nordic Walking”.   Pod koniec lat 80 - tych w Finlandii podjęto pierwsze próby promowania Nordic Walking w kręgach sportowych. W dość kró

Porządna dawka motywacji!

Zdarza Ci się czasami stracić motywację do treningu. Masz czasem tzw ciężkie dni, że nie masz siły iść na trening. Ciężki dzień w pracy lub szkole? A może pogoda nie dopisuje? Mamy dla Ciebie porządną dawkę motywacji w postaci motywacyjnych obrazków, tekstów i cytatów. Pamiętaj jednak że tylko ciężką pracą osiągniesz sukces!